Pytanie:
Czy są jakieś emulatory działające bez X na Raspberry Pi?
Pale2Hall
2012-07-24 12:53:59 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Czy są jakieś emulatory działające na Pi bez X?

Jeśli nie, czy istnieje szczególnie lekki menedżer okien, który byłby dobry w przypadku emulatora gier wideo?

Jeśli emulator ma zaplecze SDL, * możesz * być w stanie uruchomić go z terminala przy użyciu DirectFB. Próbowałem sprawić, by Doom działał w ten sposób, ale dotychczas z ograniczonym sukcesem.
@DK. - Wygląda na to, że wzmianka o [zapleczu SDL] (http://en.wikipedia.org/wiki/Simple_DirectMedia_Layer) i [DirectFB] (http://en.wikipedia.org/wiki/DirectFB) byłaby świetny punkt wyjścia do odpowiedzi, zwłaszcza jeśli masz przykład (Doom), w którym możesz szczegółowo opisać, co zrobiłeś, co z tym nie działa i miejmy nadzieję (później), jak to działa.
@Mark - Okazuje się, że to całkiem proste. PrBoom (silnik Doom, którego używam) psuje ekran, chyba że uruchomisz go specjalnie z 16-bitowym kolorem; wtedy jest dobrze. Tak więc, pod warunkiem, że możesz kontrolować głębię bitową emulatora, SDL powinno działać dobrze.
Trzy odpowiedzi:
#1
+5
Kibbee
2012-07-26 06:12:33 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Możesz zainstalować Retroarch na swoim Raspberry Pi, aby emulować niektóre systemy gier wideo. Wypróbowałem NES i SNES i działają dobrze, z wyjątkiem dźwięku, który jest okropny. Zgodnie z instrukcją instalacji działają również GameBoy, MAME i DOOM, ale ich nie testowałem.

#2
+4
Dougvj
2012-07-24 18:24:56 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Większość emulatorów używa biblioteki SDL do grafiki i dźwięku, która może używać directfb lub fbcon jako zaplecza, całkowicie pomijając X11.

Nie jestem pewien, jak to zrobić konkretnie. Ten post może pomóc, a szukanie w Google directfb na raspberrypi daje interesujące wyniki, które mogą być pomocne. Jeśli nie, jak wspomniano w innej odpowiedzi, Fluxbox jest świetnym, lekkim menedżerem okien; Poleciłbym to bardziej niż większości innych.

#3
+2
gfelisberto
2012-07-24 13:21:25 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jeśli chodzi o lekkie WM, możesz wypróbować Fluxboksa ( http://fluxbox.org/).

W latach moich gier jedną rzeczą, którą chciałbym zrobić, był startx z manga bez okien, a gra byłaby jedyną rzeczą w moim .xinitrc. Albo uruchom grę lub XQF ( http://www.linuxgames.com/xqf/index.shtml), a następnie XQF uruchomi grę w trybie pełnoekranowym.

+1 dla startx bez menedżera okien. Robię to właśnie dla mojego interfejsu użytkownika mythtv i działa dobrze od kilku lat.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...