Pytanie:
Jakie są konsekwencje dla oprogramowania zmian w Modelu B, wersja 2.0?
Brian Carlton
2012-09-05 21:42:53 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jak opisano w http://www.raspberrypi.org/archives/1929, wprowadzono różne zmiany. Czy ma to wpływ na oprogramowanie, które nie korzysta z I2C lub nowych sygnałów GPIO? Zakładam, że nie używałbym emulatora ani JTAG-a.

Dwa odpowiedzi:
#1
+8
John La Rooy
2012-09-06 03:23:21 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nic pod tym adresem URL nie wskazuje, że powinny nastąpić zmiany w oprogramowaniu, jeśli nie używasz GPIO - jednak na pewno jest coś, co przeoczyli. Będziemy musieli tylko poczekać, aż ktoś go znajdzie :)

Zamienili złącza I²C.

Dla I²C oznacza to po prostu, że musisz sprawdzić wersję w / proc / cpuinfo i użyj

/ dev / i2c-0 lub / dev / i2c-1 zgodnie z wymaganiami.

Lub możesz użyć i2cdetect , aby spojrzeć na obie magistrale dla dowolnego urządzenia, z którym próbujesz rozmawiać.

Jeśli używasz pinów I²C jako GPIO, trochę gorzej, ponieważ jeśli używasz biblioteki GPIO, musisz upewnić się, że jest wystarczająco nowa, aby sprawdzić / proc / cpuinfo i zmienić mapowanie tych pinów.

Dobra wiadomość dla niektóre są takie, że 4 szpilki, które miały być użyte do wskazania wersji płytki, mogą być teraz przylutowane i używane jako GPIO, jeśli potrzebujesz trochę więcej :)

#2
+3
Alex Chamberlain
2012-09-05 23:11:47 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nie, nie powinno to wpływać na oprogramowanie, które nie używa I2C lub nowych sygnałów GPIO.

Jeśli używasz I2C lub GPIO, może być konieczne wprowadzenie drobnych zmian, ale ostrożne programowanie powinno oznacza, że ​​ten sam plik binarny będzie działał w obu wersjach. Nie ma to wpływu na żadne inne oprogramowanie.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...