Pytanie:
Jak używać Javy do odczytu / zapisu danych do / z pinów nagłówka?
John
2012-09-02 10:52:23 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Właśnie uruchomiłem Javę na moim Raspberry Pi, co wymagało znacznie więcej pieprzenia niż się spodziewałem. Chcę mieć możliwość odczytu / zapisu danych do / z pinów nagłówka z Javy. Jak mogę to zrobić? Czy muszę najpierw napisać sterownik lub coś z C, aby uzyskać dane z pinów nagłówka? Używam instancji Soft-float Debian „wheezy”. Czy jest to w ogóle możliwe w Javie? Czy są jakieś obejścia, o których powinienem wiedzieć? Dziękujemy za przeczytanie!

Dwa odpowiedzi:
#1
+5
Dexter
2012-09-02 13:07:22 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Powinno to być możliwe w Javie, o czym mowa tutaj. Używana biblioteka nazywa się rpi-gpio-java i jest dostępna pod adresem ten adres URL. Jak wspomniano w uwagach, aby to działało, upewnij się, że Twoja aplikacja jest uruchomiona jako root.

Uwaga: Powyższy projekt rpi-gpio-java nie jest już dostępny w google code. Alternatywną opcją jest PI4J

To jest interesujące. Miło znaleźć Dextera.
#2
+3
Reiner Geiger
2012-11-05 17:29:42 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jeśli jeszcze nie znalazłeś swojego rozwiązania, Biblioteka Pi4J, oparta na okablowaniu dla Raspberry Pi, oferuje - również na wczesnym etapie rozwoju - dostęp do GPIO, I2C i SPI. I nie zapomnij Rs232!

Dołączono dostawcę usług dla kilku kart IO (Olimex itp.).

Najciekawsze: przetwarzanie sterowane zdarzeniami (przerwania GPIO).

patrz: tutajTo pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...