Pytanie:
Jak zamontować partycję EXT4 na karcie SD z poziomu VirtualBox
Dog Ears
2012-07-07 20:12:16 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mam czytnik kart SD wbudowany w mój laptop Lenovo i zainstalowałem VirtualBox i Debian squeeze na maszynie wirtualnej, ale nie mogę wyświetlić partycji EXT4 ani żadnej innej partycji na karcie SD!

Zadałem pytanie: Zmień ustawienia IP, montując kartę SD w innym komputerze

A sugerowane odpowiedzi obejmują zamontowanie karty SD w maszynie wirtualnej .

Myślę, że musisz przejść przez urządzenie USB (czytnik kart SD jest prawdopodobnie wewnętrznie podłączony do magistrali USB) - patrz http://www.howtoforge.com/virtualbox-2-how-to-pass-through-usb- urządzenia-gościom-na-hostie-ubuntu-8.10 - daj nam znać, czy to działa, a napiszę to jako odpowiedź.
@Alex Chamerlain - wciąż mam problemy, nie wydaje się, aby wyświetlało się jako urządzenie USB, patrzę na zamontowanie partycji jako surowego urządzenia w VirtualBox, ale nie mamy (lub bardzo mało) połączenia internetowego, tak jest ciężko wymyślić, co muszę zrobić!
Dziękuję panu, działało idealnie, aby używać mojego dysku twardego Xubuntu SATA w VirtualBox. Dokładnie to, czego szukałem.
W pytaniu powinieneś wspomnieć, że próbujesz to zrobić na hoście z systemem Windows (nawet jeśli używasz maszyny wirtualnej z systemem Linux w systemie Windows, aby uzyskać dostęp do karty SD).
Dwa odpowiedzi:
#1
+8
Dog Ears
2012-07-08 13:30:05 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Wewnętrzny czytnik kart - nie USB - host Windows 7

Mój laptop ma wbudowany czytnik kart i nie pojawia się jako urządzenie USB. Aby to działało, musiałem zamontować partycję EXT4 jako RAW przed przypisaniem jej do maszyny wirtualnej, a następnie uruchomieniem maszyny wirtualnej.

Pierwszą rzeczą, jaką zauważyłem, było to, że otworzyłem Zarządzanie dyskami narzędzie w sekcji Zarządzanie komputerem - kliknij prawym przyciskiem myszy Mój komputer i wybierz Zarządzaj . Karta SD powinna być widoczna jako dysk, a jak wspomniał Kibbee, moja również miała trzy partycje, Domyśliłem się, że większa środkowa przegroda to ta, której szukałem.

Aby zamontować surową partycję w VirtualBox, musisz znać numer partycji dysku &. Potwierdziłem to najpierw za pomocą narzędzia wiersza poleceń systemu Windows Diskpart i polecenia list disk (na moim laptopie oraz w Zarządzaniu dyskami karta SD pojawiła się jako nr 1)

Aby poprawnie zidentyfikować partycje, użyłem polecenia VirtualBox listpartitions jako mojego przykładu:

 vboxmanage internalcommands listpartitions -r awdisk \\. \ PhysicalDrive1 

A wynik dla mnie to:

 Typ numeru StartCHS EndCHS Rozmiar (MiB) Początek (Sekcja) 1 0x0c 16/0/1 1023 / 3/32 75 20482 0x83 1023/3/32 1023/3/32 1590 1576963 0x82 1023/3/32 1023/3/32 191 3416064 

Z tego zgaduję partycję 2 to partycja EXT4, do której próbuję uzyskać dostęp.

Montowanie partycji jako woluminu surowego

Aby udostępnić surową partycję gościowi Linuksa, VirtualBox umożliwia prześlij createrawvmdk c ode>, które tworzy plik z rozszerzeniem .vmdk, który można następnie określić jako istniejący dysk w ustawieniach magazynu maszyny wirtualnej. Ponownie, oto mój przykład:

 vboxmanage internalcommands createrawvmdk -filename
C: \ VirtualMachines \ Debian \ disk1_part2.vmdk -rawdisk \\. \ PhysicalDrive1-partitions 2 

(możesz pominąć parametr „-partitions 2”, aby włączyć wszystkie partycje na urządzeniu .)

Dodawanie surowego dysku do maszyny wirtualnej

Przed uruchomieniem maszyny wirtualnej

 • Otwórz okno dialogowe Ustawienia maszyny wirtualnej, wybierz opcję Przechowuj
 • Kliknij prawym przyciskiem myszy Kontroler SATA i kliknij Dodaj dysk twardy
 • Wybierz Wybierz istniejący dysk i przejdź do pliku utworzonego w poprzednim kroku.

Możesz teraz uruchomić maszynę wirtualną i mieć dostęp do partycji EXT4.

Problemy z kontrolą konta użytkownika

Jeśli spełnione są następujące warunki:

 • na hoście działa system Windows Vista, 7 lub 8 (lub może WindowsServer 2008R2 / 2012)
 • Kontrola konta użytkownika jest włączona
 • i nie zmodyfikowałeś uprawnień dotyczących dostępu do dysku surowego

to powyższa operacja może się nie powieść, nawet jeśli an Administrato r.Wynika to z faktu, że osoby niebędące administratorami nie będą miały dostępu do surowych urządzeń.

Widzę 4 możliwe rozwiązania, z których żadne nie jest zbyt przyjemne:

 • Wyłączenie Kontroli konta użytkownika może to naprawić (nie testowałem tego).
 • Możliwe jest przypisanie użytkownikom uprawnień dostępu do surowych urządzeń; jednak nie polecałbym tego, ponieważ jest to wyjątkowo niebezpieczne.
 • Możesz uruchomić VirtualBox jako administrator (kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz „Uruchom jako administrator”); musisz to zrobić zarówno podczas tworzenia, jak i korzystania z urządzenia.
 • .... lub kupując czytnik kart USB i podłącz go bezpośrednio jako urządzenie USB.
Może to być specyficzne dla mojego zastosowania tego, ale pomyślałem, że skomentuję to na wypadek, gdyby to pomogło komukolwiek innemu: Jeśli piszesz na kartę SD z systemu gościa, a system gościa bomby z błędem BLKCACHE_IOERR, możesz to naprawić przez przejście do ustawień gościa i włączenie opcji „Użyj pamięci podręcznej we / wy hosta” na kontrolerze SATA.
#2
+1
Kibbee
2012-07-08 05:33:06 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Aby to osiągnąć, użyłem czytnika kart SD, podobnego do tego. Wybrałem jeden z mojego lokalnego sklepu dolarowego, który jest najtańszym miejscem, w którym można je kupić. Chociaż zakładałbym, że działałby prawie każdy czytnik kart USB.

Po podłączeniu i uruchomieniu maszyny wirtualnej, przejdź do menu „Urządzenia” dla Virtual Box i wybierz USB, a następnie znajdź swoje urządzenie USB. Mój pojawia się jako „Generic-USB2.0-CRW [8687]”. Nazwa Twojego urządzenia może być inna. Jak tylko go podłączyłem, automatycznie zamontował dyski i wyskoczyło okno dla każdej z 2 partycji (nie licząc partycji wymiany). Jeśli tak się nie stanie, urządzenie jest rozpoznawane jako / dev / sdb na moim komputerze z trzema partycjami:

 boot: / dev / sdb1root: / dev / sdb2 <-- To jest EXT 4 z / etc / network / interfaces fileswap: / dev / sdb3 

Nazwa urządzenia może być inna na twojej maszynie wirtualnej, a partycje mogą być inne, jeśli używają czegoś innego niż Debian dla karty SD Raspberry. Jeśli nie masz pod ręką czytnika kart SD, możesz spróbować włożyć kartę SD do aparatu i podłączyć ją do Virtual Box. To może działać lub nie, właśnie przetestowałem z moim czytnikiem eBooków (Kobo) i pojawia się tylko partycja vfat (rozruchowa).

+1 chociaż mi to nie pomaga, może tytuł identyfikujący to rozwiązanie jako odnoszące się do USB?


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...