Pytanie:
Dlaczego mój Raspberry Pi ciągle się restartuje?
Till B
2012-07-17 01:13:43 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mam Raspberry Pi z systemem Debian. Plik boot.rc w partycji rozruchowej jest zastępowany plikiem boot_enable_ssh.rc, dzięki czemu mogę uzyskać do niego dostęp za pomocą ssh. Po tym nie zadziałało, podłączyłem go do ekranu i obejrzałem wyjście. Proces rozruchu wydaje się być zapętlony, zawsze dochodzi do wyjścia "Raspberry Pi rebooting ...", potem trochę więcej, a potem restartuje.

Zrobiłem dwa zdjęcia wyjścia ekranu, Mam nadzieję, że jest możliwe przeczytanie i zawiera wystarczająco dużo informacji: enter image description here enter image description here

Po ostatniej linii na drugim obrazku („teraz uruchomi się ponownie”), uruchamia się ponownie i dochodzi do tego samego punktu. Czy ktoś może zidentyfikować problem? Zauważyłem, że pierwsza wzmianka o ponownym uruchomieniu pojawia się bezpośrednio po załadowaniu serwera ssh.

EDYCJA:

Na innej karcie SD, ale z tym samym zasilaniem, wypróbowałem Arch Linux i zadziałało, więc nie sądzę, żeby problem był z zasilaczem.

Moje pierwsze przypuszczenie to zła karta SD lub obraz. Czy masz inny do przetestowania. Jak zasilasz swoje Pi?
Może jakiś joker napisał `init 6` w tym skrypcie` ssh` ;-)
Zasilam go moją mobilną ładowarką. Działa to z Arch Linux, więc myślę, że zasilacz jest w porządku.
Czy Debian działa z `boot.rc` zamiast z` boot_enable_ssh.rc`?
Czy to Debian squeeze czy wheezy? - Możesz chcieć uaktualnić do wydania wheezy - ma wiele poprawek i domyślnie ma włączone SSH, zobacz tutaj: http://www.raspberrypi.org/archives/1435
to jest ściskanie. Jednak po wydaniu Raspbian mogę przełączyć się na to i ominąć problem. Ale wciąż się zastanawiam, dlaczego ciągle się restartuje.
Kiedy masz niską moc, twoje Pi może nadal działać, ale być niestabilne, miałem to podczas zasilania mojego Pi2 z portu USB telewizora. (poręczny tęczowy kwadrat w prawym górnym rogu ekranu podczas uruchamiania interfejsu GUI informuje o niskim poborze mocy). Ponieważ zastąpiłeś plik boot_enable_ssh.rc, problem może być znaleziony tam.
Pięć odpowiedzi:
#1
+6
Jean-François Beauchamp
2012-08-03 03:02:49 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mam podobny problem. Mój Raspberry Pi również ciągle się restartuje. Po przeczytaniu następnej strony zmierzyłem napięcie na płytce między TP1 i TP2 i odkryłem, że podczas rozruchu napięcie bardzo się wahało.

http://elinux.org/R-Pi_Troubleshooting#Troubleshooting_power_problems

Używam zasilanego koncentratora USB do zasilania Raspberry Pi. Na złączach USB zmierzyłem 5,2 V i 1,25 A, co powinno wystarczyć. Jednak na drugim końcu 8-metrowego kabla USB na Micro-USB, którego używam, zmierzyłem 5,2 V i 0,6 A, co nie jest wystarczające dla Raspberry Pi. Więc wydaje się, że w kablu jest duże tłumienie. Następnie wypróbowałem kabel o długości 4 stóp, ale nadal mam ten sam problem z ponownym uruchomieniem. Nie jestem jednak w stanie zmierzyć prądu na końcu tego kabla. Moje przewody multimetru są zbyt grube, aby dosięgnąć maleńkich złączy.

Więc nie wiem, co robić. Mógłbym kupić jeszcze jeden kabel, ale czy ten będzie działał?

Możesz mieć ten sam problem. Jeśli masz multimetr, postępuj zgodnie z procedurą na powyższej stronie, aby sprawdzić, czy Pi otrzymuje wystarczającą moc.

Jak mierzysz prąd na końcu kabla? O ile nie ustawiłeś czegoś w miejscu, w którym wkładasz swój miernik do linii VBUS, mierzysz nieprawidłowo i uzyskujesz wyniki o wątpliwej przydatności. Chociaż oczywiście nieużywanie 8-metrowego kabla jest opłacalnym eksperymentem.
Brzmi jak dobra rada, dziękuję. Zmierzę to moim Rpi. Jednak myślę, że to nie była przyczyna, mój zasilacz jest dość mocny.
@ChrisStratton Nie wiem, co to jest linia VBUS. Po prostu przykleiłem igłę do mojego czerwonego przewodu multimetru. Następnie zmierzyłem prąd między masą złącza micro-USB a pinem +5 V. Z igłą przymocowaną do smyczy mogłem dosięgnąć szpilki.
Kupiłem kolejny kabel i nadal nie był wystarczająco dobry. Zdałem sobie sprawę, że mój kabel Kindle to kabel USB ze złączem micro-USB na jednym końcu. Spróbowałem i zadziałało. Mam teraz ponad 4,7 V między TP1 i TP2 za pomocą tego kabla.
@Jean-FrançoisBeauchamp brzmi tak, jakby twój obecny test polegał na zwarciu zasilania za pomocą amperomierza, co generalnie nie jest testem, który chcesz wykonać. Nie ma to znaczenia (ponieważ napięcie przy prądzie zwarciowym niczego nie uruchomi), obciąża komponenty zabezpieczające prąd, a jeśli ich nie ma, istnieje ryzyko przepalenia bezpiecznika w mierniku (lub w samym mierniku, jeśli go nie ma).
Kolejny dobry link: http://forum.stmlabs.com/showthread.php?tid=3918
#2
+3
Marco
2012-12-22 23:13:37 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Spróbuj użyć innego kabla zasilającego i adaptera. Być może adapter i / lub kabel zasilający mogły zostać uszkodzone i może nie zapewniać wystarczającej mocy do obsługi Debiana

Cześć Marco - jeśli chcesz, żeby to była odpowiedź, dodaj trochę więcej szczegółów i / lub skonstruuj to jako odpowiedź, a nie komentarz. Jeśli chciałeś, aby był to komentarz, daj mi znać, a przekonwertuję go dla Ciebie.
#3
+2
John La Rooy
2012-07-17 07:42:49 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Możesz podłączyć kartę SD do komputera i obejrzeć ten plik. Gdy znajduje się on na komputerze, możesz również zmienić nazwę pliku z powrotem, aby zobaczyć, czy zatrzyma on ponowne uruchamianie.

Jeśli możesz go uruchomić ponownie bez uruchamiania ssh, następną rzeczą do wypróbowania będzie ręczne uruchomienie ssh.

Chciałbym sprawdzić, czy zasilanie jest w porządku. Słaby zasilacz może powodować takie rzeczy.

Następnie wypróbuj inną kartę SD. Może nawet inna marka.

Jeśli to wszystko zawiedzie, może masz Lemon Pi :(

Działa ten sam zasilacz z Arch. Spróbuję tego, co zasugerowałeś.
@TillB, Gdyby podaż była znikoma, możliwe, że przetrwałaby start Archa, ale być może Debian zużywa więcej energii na pewnym etapie. Nie wiem, jakie to prawdopodobne. Do tej pory mogłem działać dobrze tylko z portu USB w laptopie, ale jeszcze nie opodatkowałem procesora ani procesora graficznego.
dostarcza 0,7 A.
#4
+1
Akien MacIain
2015-08-13 02:45:08 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Natrafiłem na to:

  sudo iwconfig wlan0 power off  

Wyjaśniono to tutaj:

O deautoryzacji od * z wyboru lokalnego (powód = 3) - xAppSoftware

#5
  0
Svein Terje Gaup
2016-09-11 03:32:38 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Miałem ten problem z moim RP 3b. Naprawiono to, że przełączono się na zasilacz, który dawał więcej prądu (amperów), a także inny przewód USB. Stary zasilacz dawał 2 A, a nowy 2,4. Myślę więc, że wypróbowanie lepszego zasilacza i innych przewodów może rozwiązać problem.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...