Pytanie:
Czy po lutowaniu można umyć / zanurzyć Pi w wodzie?
Dog Ears
2012-10-13 20:47:34 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Do lutowania głowic do Raspberry PI używam topnika rozpuszczalnego w wodzie, najwyraźniej topnik należy zmyć wodą!

Czy to może powodować problemy?

Aktualizacja: nie lutowałbym, gdy był włączony, ma się rozumieć, że nie myłbym go woda podczas włączania.

Nie o to prosiłeś, ale pytając o wodę, można zainteresować się [pytanie o wodoodporne obudowy] (http://raspberrypi.stackexchange.com/questions/206/building-a-waterproof-case)
Tag mods służy do modyfikacji hw? Przywieszka bezpieczeństwa, co to ma wspólnego z tym?
Dwa odpowiedzi:
#1
+6
Graham Wager
2012-10-14 00:16:22 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nie powinno to stanowić problemu, pod warunkiem zachowania środków ostrożności.

Upewnij się, że jest całkowicie odłączony od wszystkiego, użyj wody dejonizowanej, ponieważ jest znacznie mniej przewodząca niż zwykła woda z kranu i pozwól wysuszyć w ciepłym miejscu przez co najmniej tydzień, aby mieć całkowitą pewność. Podczas suszenia oblep go żelem krzemionkowym lub ryżem, który pomoże wchłonąć wilgoć podczas parowania. Woda dejonizowana jest bardziej dodatkowym środkiem ostrożności na wypadek, gdyby po procesie suszenia pozostała wilgoć.

Spowoduje to unieważnienie gwarancji i nadal nie gwarantuje sukcesu (wyłączenie odpowiedzialności: nie obwiniaj mnie, jeśli idzie źle), ale powinno znacznie zmniejszyć ryzyko.

Próbowałem trzymać wodę z dala od procesora, myśl o wodzie dostającej się między barana a procesor trochę mnie niepokoi: - $
Myślę, że gdybyś usunął pierwsze zdanie, ta odpowiedź byłaby bardziej akceptowalna. Prąd i woda nie mieszają się, ale zdecydowana większość produktów elektronicznych jest myta wodą po procesie lutowania, moje pytanie dotyczy RPi. Może powinienem trochę zaktualizować pytanie.
@DogEars Zaktualizowałem tę odpowiedź, aby lepiej odnosiła się do edytowanego pytania.
Nie jestem pewien, czy używana jest woda dejonizowana, ponieważ jeśli ma właściwości izolacyjne, ale ze względu na bardziej agresywny rozpuszczalnik, a po drugie jest mniej prawdopodobne, że pozostawi osady mineralne, gdy tylko zacznie rozpuszczać osady, przestaje być dejonizowany tak czy inaczej!
Być może dlatego inni mogą zdecydować się na jej użycie, dlatego mile widziane jest zaktualizowanie tej odpowiedzi lub opublikowanie własnej (tak jak ty), ale osobiście moim powodem jej użycia byłoby zmniejszenie ryzyka przewodzenia.
#2
+4
Steve Robillard
2012-10-13 20:53:43 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Proszę nie zanurzać ani nie myć Pi w wodzie. Może to spowodować zarówno zniszczenie Pi, jak i unieważnienie gwarancji. Sugerowałbym zmianę używanego strumienia, lub jeśli już to zrobiłeś, pozostaw pozostałość, zakładając, że nie przewodzi. Czy ten topnik jest w ogóle przeznaczony dla elektroniki?

Generalnie woda i elektronika nie pasują do siebie.

Dlaczego miałoby powodować problemy, dopóki całkowicie wyschnie?
Topnik jest korozyjny (Kester 2331-zx)
@Scolytus Jak możesz mieć pewność, że całkowicie wyschnie?
@DogEars, ponieważ topnik jest korozyjny i już użyłeś go na swoim Pi, to pytanie może być dyskusyjne i tak naprawdę nie masz wyboru.
@Scolytus Bardziej niepokojący jest wpływ, jaki woda będzie miała na metal, i pozostałości, które może po sobie pozostawić.
@Jivings - jesteśmy w obszarze miękkiej wody, minerały zawarte w wodzie na pewno nie są tak złe, jak nie usuwanie topnika? Jestem zdezorientowany, dlaczego te odpowiedzi zyskują na popularności, skoro na RPi nie ma żadnych komponentów, które mogłyby spowodować problem, gdyby zostały zanurzone w wodzie!
Proszę nie publikować niedoinformowanych spekulacji. Mycie czystą wodą jest rutynowe w produkcji elektroniki.
@ChrisStratton - jeśli podasz poprawną odpowiedź, otrzymasz mój głos.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...