Pytanie:
Jak mogę zainstalować 3,5-calowy wyświetlacz KUMAN?
Nicolas Fischer
2016-09-26 16:16:06 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mam doskonale działające Raspberry Pi 3 Model B z dystrybucją Raspbian na karcie SD o pojemności 16 GB. Podłączyłem do niego ekran ze złączem HDMI-to-DVI, mysz i klawiaturę oraz mam też dostęp przez SSH. Ponadto dostałem 3,5-calowy ekran dotykowy Kuman, którego chcę na nim używać. Czytam w Internecie na tyle, że wiem, że nie mogę jednocześnie używać ekranu i ekranu HDMI. Więc podłączyłem ekran do odpowiednich pinów, podświetlenie już działa. Więc zabieram sterowniki, które są z nim wysłane. Przeszukałem ten pod kątem mojej dystrybucji, wyodrębniłem skrypt na moim Raspberry Pi i uruchomiłem go przez /LCD-35 w terminalu. Po kilku sekundach uruchamia się ponownie i pojawia się test koloru. Pojawia się ekran trybu odzyskiwania NOOBS, z którego nadal mogę korzystać, a następnie kilka sekund później:

--- [zakończ panikę jądra - brak synchronizacji: VFS: Nie można zamontować roota fs on unknown-block (179,2)

Mogę go odłączyć, tak jak powiedziałem, test koloru i odzyskiwanie i znowu to samo, niezależnie od posiadania kabla HDMI, wyświetlacz, mysz USB / klawiatura są podłączone lub nie. Zanim utworzyłem .img mojej karty, abym mógł ją ponownie flashować, aby zachować stary stan, mimo to wyświetlacz LCD nie przejdzie przez to.

Czy możesz mi pomóc w konfiguracji LCD? Próbowałem już 2 razy w ten sposób, za każdym razem tak samo.

AKTUALIZACJA: Zainstalowałem IMG Raspbian wysłany z wyświetlaczem, który działał, powiedzmy, 50%. Działał jak miniekran, ale nie więcej. Dotyk nie działał. Próbowałem go skalibrować, przeczytałem i wykonałem instrukcje dla mojego ekranu, ale nic nie pomogło. To nie jest oryginalny problem, ale nadal wolałbym zainstalować go na działającym systemie bez specjalnego Raspbian.

Czy zweryfikowałeś swoje połączenie między wyświetlaczem a Pi
Jak mam to potwierdzić? Czy masz na myśli fizycznie czy na poziomie oprogramowania?
Czy próbowałeś używać różnych kart SD?
Robię teraz drugą kartę SD, aby ją wypróbować, ale co miałeś na myśli mówiąc o jej walidacji?
Chciałem powiedzieć, aby sprawdzić, czy prawidłowo dopasowałeś połączenie, ale ponieważ otrzymujesz wyjście z Pi, prawdopodobnie nie jest to problem z okablowaniem
Zdecydowanie nie, nie ma żadnych przewodów, wpinamy go do pinów GPIO za pomocą złącza zamontowanego z tyłu ekranu. I jak napisałem w aktualizacji, sam ekran działał, ale bez dotyku i tylko na specjalnej dystrybucji, która jest stworzona dla tego ekranu. Ale wiem, że jest to możliwe na niestandardowym / klasycznym (jak chcesz to nazwać: D).
Więc obecnie jest Twój jedyny problem z ekranem dotykowym lub nadal z wyświetlaczem, jeśli tak, czy możesz udostępnić zdjęcie wyświetlacza?
Na początku chciałbym, aby ekran działał na moim Pi z moim starym / niestandardowym, na którym wszystko już skonfigurowałem. Tak więc w moim przypadku ekran nadal nie działa. Ale wiem, że to nie jest problem z ekranem, ponieważ działał już w innej konstelacji. Oto link do ekranu: https://www.amazon.de/Kuman-Resolution-Display-Interface-Raspberry-pi/dp/B01CNLYL1C
Witam, kupiłem ten sam ekran dotykowy Kuman i teraz mam ten sam błąd co Ty. Czy rozwiązałeś swój problem @NicolasFischer ?? Daj mi znać, jakie kroki podjąłeś, aby rozwiązać ten problem. TIA
Jedyny sposób, w jaki udało mi się to uruchomić, to bez ekranu dotykowego. Zaczynam wierzyć, że to błąd po stronie produkcyjnej, ponieważ próbowałem w tym momencie od 10 do 20 obrazów i żaden z nich nie był w stanie sprawić, by dotyk działał. Jeśli potrzebujesz pomocy, aby przynajmniej uruchomić ekran, po prostu zapytaj: D
Dziewięć odpowiedzi:
#1
+4
HelpNeeder
2016-11-23 09:42:52 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Oto sterowniki i opis instalacji ekranu podany przez Kumantech. Mam to działające, a funkcjonalność ekranu dotykowego również działała. Zrobiłem to w połączeniu z innym samouczkiem. Problemy, które miałem, polegały na tym, że Pi zawiesił się przy następnym ponownym uruchomieniu, ale nie jestem pewien, czy błąd był mój, czy po prostu dziwna wiara. Będę się tym teraz bawić i opublikuję dalsze wyniki.

Ponieważ to pytanie było pierwszym trafieniem w wyszukiwarce Google „_kuman driver download pi 3.5” _ ”, pomyślałem, że zaktualizuję link, jeśli ktoś będzie miał problemy. Ma to na celu zaktualizowanie odpowiedzi @HelpNeeder's po wypróbowaniu ich pierwszego„ ** _ Oto sterowniki i link opisu _ ** ", ponieważ wysyłał mnie do komunikatu„ Nie znaleziono z powodu _ [powody] _ ". Myślę, że łącze powinno wskazywać [tutaj] (https://mega.nz/#F! HUFQFDwL! FhM7RPrhbMJLsZ7ISLEr0A).
#2
+4
jet
2016-12-19 00:48:35 UTC
view on stackexchange narkive permalink
 1. Pobierz sterownik ze tutaj.

 2. Dodaj do /boot/config.txt napisz następujące linie:

   max_usb_current = 1hdmi_group = 2hdmi_mode = 87hdmi_cvt 800 480 60 6 0 0 0 
 3. Rozpakuj, przenieś się do folderu LCD-show i zainstaluj (wszystko za pomocą jednego polecenia):

   tar xzvf /boot/LCD-show-YYMMDD.tar.gz; cd pokaz LCD /; ./LCD35-show

Funkcja dotykowa będzie działać po ponownym uruchomieniu.

Dzięki za udostępnienie, jest to również zalecany sposób przez Kumana.
@jet Wymaga Xserver ..? Czy mogę po prostu użyć bufora ramki ..?
#3
+2
Anonymous
2016-12-24 02:05:22 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Miałem ten sam problem i oto jak go rozwiązałem, oto komunikat o błędzie:

 [koniec paniki jądra - brak synchronizacji: VFS: Nie można zamontować root-a na nieznanym- blok (179,2). 

Odkryłem, że ustawienie pliku głównego we wpisie cmdline.txt , który sterownik próbuje zainstalować, było niezgodne z ustawieniem w oryginalnym /boot/cmdline.txt .

np. Oryginalny cmdline.txt ma root = / dev / mmcblk0p7 , gdzie sterownik próbuje nadpisać root = / dev / mmcblk0p2 .

Po zmianie mmcblk0p2 na mmcblk0p7 , system uruchamia się, a ekran LCD działa.

Użyłem sterowników wavehare i to było dla mnie dokładne rozwiązanie problemu.
#4
+1
Flatworlddenier
2017-05-14 02:45:54 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Prawdopodobnie masz zainstalowane oprogramowanie noobs. Pakiet przygotowany przez Pi.org. Potrzebujesz Raspbian Jessie-PIXEL. Niestety niektóre pliki root są konfigurowane inaczej w instalacji Noobs. Aby uniknąć przyszłych niedogodności, sugeruję użycie Raspbian jessie pixel zamiast noobs. Zrobiłem to i powstrzymało to występowanie tylu błędów. Noobs zapobiega również instalacji innego oprogramowania i oprogramowania układowego. Zawsze myślałem, że Noobs i Raspbian to to samo ... Chyba nie.

#5
  0
Matthias Kenngott
2016-09-30 15:52:35 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Witam, miałem ten sam problem, w międzyczasie znajduję obraz, który działa http://projektsmartmirror.jimdo.com/lcd-display-am-raspberry/

Ale jak tylko zaktualizujesz Raspiana do aktualnej wersji, a następnie zestarzej się z tym samym błędem, co otrzymujesz.

Mam nadzieję, że pomoże to w korzystaniu z diaplay

Dzięki, spróbuję teraz, a jeśli jesteś Niemcem (bcus strony), danke: D
Obraz działa tak dalece, jak mogę używać LCD jako ekranu, ale to już miałem wcześniej. Jak udało Ci się nawiązać kontakt z pracą? Mój po prostu nie działa.
Twój link nie działa
#6
  0
L Pee
2016-10-06 15:44:06 UTC
view on stackexchange narkive permalink

I had a world of problems with my Kuman provided touchscreen and OS. I emailed them many times and in the end they sent me a new screen (I didn't even get a white screen on powering on) and their .img on a disc. After that I downloaded the latest waveshare driver following the instructions here and all worked - I still have an issue with text not wrapping on the boot screen but I can live with that. Maybe try a fresh Raspbian img and get the latest driver.

#7
  0
Rolando Garrido
2017-04-02 15:33:00 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kupiłem również kuman 3.5 LCD i napotkałem podobne problemy. Ekran jest wyposażony w kartę micro sd z zainstalowanym programem Raspian i zainstalowanymi sterownikami. To było fantastyczne, dopóki 5 minut później nie zrobiłem

 sudo apt-get update 

, a następnie

 sudo apt- pobierz aktualizację 

po restarcie systemu dałbym mi taką samą panikę z jądrem. Skontaktowałem się ze sprzedawcą i powiedzieli mi, żebym ponownie zainstalował system operacyjny z podanego linku. Zrobiłem i sprawiłem, że działa, ale nie ma funkcji dotykowych. W terminalu wpisz

 sudo apt-mark hold raspberrypi-kernel 

i to powinno zatrzymać błąd podczas aktualizacji. Musisz także zainstalować odpowiedni sterownik. Najlepiej zrobić to za pomocą ssh.

#8
  0
YAG
2017-06-29 20:15:55 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Miałem podobną odpowiedź jak jedna z powyższych - w tym moją pierwszą panikę jądra!

Komunikat o błędzie brzmiał:

 [zakończ Kernel panic - brak synchronizacji : VFS: Nie można zamontować plików roota na nieznanym bloku (179,2). 

Po sprawdzeniu partycji rozruchowej mojej karty SD, zauważyłem, że plik cmdline.txt został zmodyfikowany w stosunku do oryginalnej linii:

 root = / dev / mmcblk0p7 

Sterownik LCD nadpisał go ma

 root = / dev / mmcblk0p2 

Zmieniłem cmdline.txt w / boot / LCD-show / , w którym zamiast tego użyłem „mmcblk0p2” „mmcblk0p7”, aby uniknąć problemu.

Nadal szukam rozwiązania, które pozwoliłoby korzystać jednocześnie z HDMI i LCD.

#9
  0
user77224
2017-12-03 21:09:15 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Miałem ten sam problem z 3,5-calowym ekranem dotykowym LCD firmy Kuman:

 • błąd rozruchu
 • LCD whitescreeni mam ostatnią wersję NOOBS (12.03.2017) i oprogramowanie kuman.

Miałem ten sam problem z błędem [zakończ panikę jądra - brak synchronizacji: VFS: Nie można zamontować root-a na nieznanym bloku (179,2 ).

Odkryłem, że ustawienie pliku głównego we wpisie „cmdline.txt”, które sterownik próbuje zainstalować, było niezgodne z ustawieniem w oryginalnym pliku „/boot/cmdline.txt”. Na przykład. Oryginalny cmdline.txt ma "root = / dev / mmcblk0p7", gdzie sterownik próbuje nadpisać, ma "root = / dev / mmcblk0p2". Po zmianie „mmcblk0p2” na „mmcblk0p7” system uruchamia się, a ekran LCD działa.

To faktycznie działa, ale w oprogramowaniu kuman plik cmdline.txt znajduje się w repozytorium / usr, dokonaj modyfikacji, a podstawowa instalacja będzie działać.

Baw sięTo pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...