Pytanie:
Jak zainstalować GDM na Raspbian?
zenbike
2012-07-29 09:37:29 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jak zainstalować GDM i inne niezbędne pakiety, aby działał na obrazie Raspbian?

Zauważ, że Gnome i GDM mogą wymagać więcej pamięci niż masz na Pi.
Co to jest GDM w tym przypadku? To najwyższy wynik dla narzędzia gnome-disk-utility, o który nie sądzę, o co pytałeś.
Dwa odpowiedzi:
#1
+8
David C. Bishop
2012-07-29 12:06:12 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Pi nie ma bardzo wydajnego sprzętu. GDM będzie miał mnóstwo zależności Gnome. Lepiej byłoby poszukać lżejszego menedżera logowania. SLIM może być dobrym wyborem (myślę, że Raspbian go używa). W przeciwnym razie Ubuntu używa LightDM.

Mogę to zrozumieć. Moim głównym celem jest zainstalowanie menedżera logowania przed GUI. LightDM jest obecnie zainstalowany, ale kiedy ustawiam GUI na automatyczne uruchamianie, tracę hasło logowania. Wygląda na to, że w lightdm.conf nie ma ustawienia konfiguracyjnego oddzielającego 2. Jeśli wykomentuję automatyczne logowanie, wrócę do rozruchu konsoli, chociaż wymaga to hasła. Zasugerowano, żebym spojrzał na GDM w komentarzach do mojego ostatniego pytania. Nie jestem jednak pewien, czy będzie to właściwa droga.
Chociaż jest to lepsza informacja, odpowiedź z @BryanDunsmore odpowiada na zadane przeze mnie pytanie, więc wybiorę tę odpowiedź.
Na ile to warte SLIM działa bardzo dobrze, a po instalacji mam autostart GUI, który nadal wymaga logowania użytkownika. Nadal jestem zainteresowany tym, jak sprawić, by LightDM to zrobił, ale jak dotąd nie byłem w stanie.
#2
+5
user46
2012-07-29 10:15:07 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zakładając, że tylko chcesz zainstalować GDM, a nie faktyczny menedżer okien, po prostu uruchom.

 $ sudo apt-get install gdm 

Byłoby to jednak dziwne, ponieważ GDM jest menedżerem wyświetlania. Menedżer wyświetlania zapewnia jedynie odpowiednik monitu logowania. Aby faktycznie korzystać z pulpitu, musisz zainstalować menedżera okien, takiego jak GNOME lub Xfce.

Więc na wypadek, gdybyś chciał również zainstalować menedżera okien, musisz wykonać następujące czynności .

 1. Najpierw upewnij się, że masz tasksel i aptitude . Możesz je zainstalować w systemach wywodzących się z Debiana przez apt-get.

   $ sudo apt-get install aptitude tasksel 
 2. Teraz musisz zainstalować zadanie GNOME poprzez tasksel.

   $ sudo tasksel install gnome-desktop --new-install 

Referencje

 1. Gnome - Debian Wiki
Możesz używać Xfce razem z GDM.
Mówisz, że nie możesz zainstalować `gnome-desktop` używając` apt-get`? *Naprawdę!?!*
@AlexChamberlain Nie mam Pi, więc nie mogę sprawdzić, czy możesz użyć „apt-get”, czy nie. Więc po prostu przechodzę do tego, co mówi Wiki.
Właściwie wypróbowałem zarówno apt-get, jak i tasksel, i chociaż tasksel działało, zajęło to 3 próby, a gnome3 nie ładuje się z powodu ograniczeń zasobów. Myślę, że to nie był najlepszy pomysł, jaki miałem. Apt-get nie zadziałał, chociaż nie wiem, czy jest to ograniczenie pulpitu Gnome3, czy też jest to ograniczenie zasobów.
Dostępny pakiet gdm to gdm3


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...