Pytanie:
Które adresowalne paski LED RGB są przyjazne dla początkujących i Raspberry Pi?
JustAMartin
2015-01-11 22:14:36 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jestem programistą, a moja wiedza na temat elektroniki i umiejętności lutowania są dość podstawowe.

Chcę znaleźć jasną, adresowalną (inaczej cyfrową) taśmę LED RGB, którą można podłączyć do RPi i zaprogramować bez żadnego kłopotów w każdym języku programowania (chociaż Python nie jest moim ulubionym, wolałbym JavaScript, a nawet C ++).

Chcę, żeby był jak najjaśniejszy, więc najlepiej 12V, ale 5V może wystarczyć. Nie powinno migotać, aby nie powodować zmęczenia oczu.

Nie mam pojęcia, jakie są dostępne opcje kontrolera - tak wiele różnych chipów, różnych diod LED, różnych generacji. Na przykład, niektóre opcje Adafruit to:

 • NeoPixels, użyj WS2812S (starszego) lub WS2812B (nowszego) - niektóre komentarze na ich stronie internetowej mówią, że mogą nie być najlepszą opcją dla RPi;

 • odporna na warunki atmosferyczne listwa LPD8806 (ale ich starsze modele mogą zamiast tego mieć chip HL1606, więc znowu nie jestem pewien, jak to się skończy);

 • DotStar, który jest ich najnowszym modelem i ma chip APA102

Oprócz Adafruit, istnieją inne opcje, które jeszcze bardziej zagmatwają sprawę. Na przykład ten, który twierdzi, że jest „listwą WS2812B ze zintegrowanym kontrolerem WS2811”. Lub ten.

Jak pasek może być WS2812B, jeśli ma kontroler WS2811 i czy jest lepszy niż Adafruit NeoPixels, który ma tylko WS2812B?

A także ten, który ma tylko WS2811. To nie jest pasek, ale wciąż dość tania opcja. To może zadziałać, jeśli RPi może się z nim połączyć.

Zasadniczo pytanie sprowadza się do tego:

Które paski LED i chipy (lub ich kombinacje) są najbardziej bezproblemowy interfejs i praca z RPi: WS2811, WS2812B, WS2812B z WS2811 (jak twierdzi Amazon), LPD8806 lub APA102?

Nie jestem pewien, jak ktokolwiek mógłby to skomentować. Nie mam pojęcia, co uważasz za bezproblemowe i nie jestem właścicielem wszystkich taśm LED, które rozważasz.
Cóż, wiem, że każda taśma LED wymagałaby trochę pracy, ale moje pytanie sprowadza się do tego: który ze wspomnianych chipów kontrolera będzie najłatwiejszy do współpracy z RPi - który z nich ma najbardziej stabilne rozwiązania programowe do sterowania światła? Nie wymagałoby to nikogo, kto miałby je wszystkie, tylko doświadczony inżynier byłby zaznajomiony z tymi układami i jakie problemy mogą mieć każdy z nich w połączeniu z RPi.
adresowalne 2812 ma wiele sensu, można je również kupić na eBayu w różnych konfiguracjach. [Obecnie istnieje projekt Kickstarter, który ułatwia kłopoty z zasilaniem] (https://www.kickstarter.com/projects/mypifi/mypifi-neopixel-controller-board-for-raspberry-pi).
To jest pytanie dotyczące rekomendacji produktu, które jest rozważane [poza tematem] (http://raspberrypi.stackexchange.com/help/on-topic) tutaj. Głosowanie za zamknięciem, aby zapobiec niekończącemu się strumieniowi odpowiedzi na wszystkie dostępne paski LED.
Formalnie masz rację, chociaż wybór był tak naprawdę tylko spośród WS *, LPD * i APA *, ponieważ wszystkie inne opcje wydają się być na nich oparte. Chodzi o wybór odpowiedniego interfejsu (SPI, zasilanie itp.) I zebranie informacji, aby zrozumieć, co jest. Dokumentacja dotycząca tych chipów jest rzadka i nie jest dostępna w jednym miejscu, głównie na niektórych forach z kiepskimi artykułami z eksperymentów „Chinglish” lub „prób i błędów”. To pytanie z odpowiedziami można przeformatować i przenieść na jakąś stronę wiki, gdyby tylko istniała wiki z popularnością Stackexchange ...
Opisują WS2812B. To pasek „WS2812B (LED ze zintegrowanym kontrolerem WS2811)”
Pięć odpowiedzi:
#1
+7
Erik Z
2015-01-13 21:49:42 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Lepiej, jeśli masz APA102. Ponieważ mają oddzielny pin zegara, synchronizacja jest znacznie mniej krytyczna; Pi może ustawić nowe dane (pin 1), a następnie taktować te dane (pin 2). Następnie powtórz. Z własną prędkością ... Nie jestem pewien, jak szybko Raspberry Pi może zmienić swoje piny GPIO ... Ale przynajmniej by to działało.

Zgadzam się z APA102, który jest najłatwiejszy, ponieważ jest to SPI. WS28xx są uciążliwe. Udało mi się po prostu podłączyć rasperry pi 2 do apa102s bez nawet przełącznika poziomu i po prostu działa. Wyglądają też o wiele ładniej niż WS28xx, ponieważ mają wyższą częstotliwość FPS i PWN.
#2
+5
JustAMartin
2015-01-13 00:35:09 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Przeszukanie wielu forów zajęło mi kilka godzin, ale wygląda na to, że zebrałem kilka kluczowych informacji. Może komuś się przyda. Zapraszam do poprawienia tej odpowiedzi, jeśli się mylę lub jeśli brakuje czegoś ważnego.

Zatem żetony i paski, o których wspomniałem w moim pytaniu, można podzielić na dwa rodzaje:

 1. z jednym pinem sterującym: WS2812S lub WS2812B. Zasadniczo WS2812 to dioda LED zmontowana w jednym urządzeniu z chipem kontrolera WS2811. Dlatego czasami można je nazwać „listwą WS2812B z kontrolerem WS2811”, co sprawia, że ​​początkującym, który nie zna relacji między WS2812B i WS2811, jest mylący. Te paski mogą mieć również układy APA104 nowej generacji (ważne! Nie mylić z APA102 - to inna bestia, jak zobaczymy później). Nie jestem pewien, czym różni się jakość APA104 od WS2812, ale wszystkie są kompatybilne z tym samym jednym pinem sterującym i myślę, że protokół wymiany danych powinien być taki sam.

  Te paski są dobre dla Arduino i innych rozwiązania elektroniczne niższego poziomu, ale mogą nie być najlepszą opcją dla Raspberry Pi. Jak mówi Adafruit:

  Używany protokół jest bardzo specyficzny dla czasu i może być kontrolowany tylko przez mikrokontrolery z wysoce powtarzalną precyzją taktowania 100nS. Mamy przykładowy kod do wykorzystania z mikrokontrolerem Arduino Uno / Mega przy 8MHz i 16MHz i przy odrobinie wysiłku można go używać z Raspberry Pi lub Beagle Bone Black, ale nie będzie działać z Basic Stamp, NETduino, żadnym innym interpretowany / wirtualny mikroprocesor lub dowolny procesor wolniejszy niż 8 MHz.

 2. z dwoma pinami sterującymi (jeden dla zegara i jeden dla danych): LPD8806 lub APA102. Te listwy mają wbudowany kontroler PWM, dlatego wymagania czasowe nie są tak rygorystyczne, jak dla pasków pierwszego typu, więc powinny być bardziej stabilne i bezproblemowe w obsłudze. Ponownie nie jestem pewien, czym dokładnie różni się APA102 od LPD8806, ale widzę wiele ofert APA102 w serwisie eBay i jest kilka przydatnych przykładów i bibliotek do pracy z APA102 na Raspberry Pi.

 3. ol >

  Na razie powiedziałbym, że moim wyborem będzie APA102, chyba że ktoś znajdzie poważny powód, aby wybrać inną opcję.

#3
+4
Tommy Trussell
2015-01-12 04:59:51 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Wygląda na to, że chciałbyś ponownie przemyśleć swoje wymagania. Wątpię, czy chcesz bezpośrednio kontrolować impulsy zasilające diody LED.

Wygląda na to, że spodziewasz się zmiany koloru oświetlenia w pomieszczeniu, więc prawdopodobnie potrzebujesz zmontowanych urządzeń podłączanych do prądu ściennego, a nie czegoś z diodami LED sterowanymi bezpośrednio przez Pi. Właśnie wspomniałem o kilku opcjach w tej odpowiedzi: Szukam „polichromatycznej” diody LED typu wejścia szeregowego jako wyjścia dla mojego raspberry pi. Czy takie urządzenie istnieje?

Podsumowując: Oprócz opisanych pasków świetlnych można kupić niedrogie urządzenie LED, które wkręca się w standardowe gniazdo światła i używa pilota na podczerwień oraz użyj Pi, diody podczerwieni i pakietu lirc do sterowania nim. Inną opcją może być zakup urządzenia przeznaczonego do oświetlenia scenicznego i podłączenie go do Pi za pomocą protokołu DMX.

Dzięki za pomysły, tak, oddzielne diody LED też wydają się dobrą opcją. Ponadto systemy oświetlenia LED (takie jak Philips Hue i jego alternatywy) obecnie przekraczają mój budżet, chociaż coś takiego byłoby świetne. Więc obecnie oceniam, co mogą zrobić paski LED - zamierzam umieścić przed paskiem jakiś rozmyty plastikowy ekran, aby światła były mniej ostre - najlepiej byłoby mieć pionowe pasy światła. Ale zostawię plastikowy ekran na inne pytanie.
#4
+2
user37858
2015-12-07 11:52:22 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Taśma LED APA102 to świetny wybór, różnica między APA102 i LPD8806 to lokalizacje układu scalonego, APA102 to wbudowany układ scalony, ale układ LPD8806 jest na zewnątrz .

#5
-1
Wang Alan
2016-04-26 11:53:35 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Myślę, że APA102 I SK9822 LED jest znacznie lepszy dla RPi, ponieważ jest znacznie szybszy i stabilniejszy.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...