Pytanie:
Wifi spada na malinowym PI
zengr
2014-04-12 04:08:32 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mam 3 raspberryPI i wszystkie z nich po jakimś czasie zrywają połączenie Wi-Fi.

 1. Chipset Wi-Fi to Ralink RT5370
 2. Wypróbowałem zasilacz 1000A i 1500A
 3. Zarządzanie energią jest wyłączone.
 4. ifconfig daje to:

enter image description here

Ale kiedy wykonuję polecenie ping google.com , limit czasu. Więc technicznie rzecz biorąc ma prawidłowy adres IP i jest połączony.

Problem jest konsekwentnie odtwarzalny, gdy wykonuję pracę wymagającą dużej ilości danych z Internetu. Na przykład gdy wykonuję apt-get install nmap , zawiesza się po 48-50% i sieć spada.

Jak więc mogę rozwiązać ten problem?

iwconfig: enter image description here

/ etc / network / plik interfejsów

enter image description here

Dziewięć odpowiedzi:
#1
+6
Ekus
2015-07-19 02:39:33 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Widzę, że wspomniałeś o zarządzaniu energią, ale może to pomóc komuś innemu, ponieważ pomogło mi:

Wykonałem kroki z https://learn.adafruit.com/adafruits- raspberry-pi-lesson-3-network-setup / test-and-configure # Fixing-wifi-dropout-problems wyłączenie trybu oszczędzania energii w WiFi i pomogło to w moim rpi2, nie jest potrzebny zasilany koncentrator USB.

Utwórz nowy plik:

 sudo nano /etc/modprobe.d/8192cu.conf 

i wklej to:

 # Wyłącz opcje oszczędzania energii 8192cu rtw_power_mgnt = 0 rtw_enusbss = 1 rtw_ips_mode = 1 

a następnie uruchom ponownie

 sudo reboot 
wydaje się, że wyłączenie zarządzania energią rozwiązało problem również dla mnie. Mam Pi1 i używam sterownika 8188eu (klucz sprzętowy TL-WN725N)
#2
+5
Milliways
2014-04-12 09:47:20 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zapomnij o „ocenie” zasilacza - jest to często mylące, a Pi ogranicza prąd, więc nie można pobierać więcej niż 1A, nawet jeśli zasilacz naprawdę może to dostarczyć.

Użyj zasilanego koncentratora (lub w inny sposób zasil adapter WiFi). Pi może dostarczyć co najwyżej 300 mA do urządzeń peryferyjnych, a to często jest niewystarczające dla WiFi.

Inną opcją jest ominięcie bezpiecznika.

Czy możesz wskazać mi dobrze zasilany hub? Wi-Fi to klucz USB, jak mogę go zasilać z zewnątrz?
Odwiedź http://elinux.org/RPi_Hub, jeśli chcesz sprawdzić rekomendacje. Szczerze mówiąc, większość rzeczy napisanych na hubach to BS. Większość hubów działa poprawnie. Jedyną prawdziwą różnicą jest to, czy popierają Pi. Zobacz http://www.raspberrypi.org/help/faqs/#powerHub
Wkleiłem zły link do hubów http://elinux.org/RPi_Powered_USB_Hubs
@zengr Jeśli podłączysz klucz sprzętowy do zasilanego USB, będzie on zasilany (przynajmniej powinien) prawidłowo przez koncentrator. Huby, jeśli są zasilane zewnętrznie, mogą zapewnić znacznie więcej mocy niż Raspberry Pi, które muszą ograniczać dopływ mocy, aby chronić komponenty. Tak więc, ponieważ nie może pobierać tak dużej mocy, nie może wyprowadzić tak dużej mocy, a zatem klucz sprzętowy Wi-Fi lub inne urządzenia USB o dużej mocy mogą nie być w stanie uruchomić bezpośrednio podłączonego do Pi.
Ach, widzę, sugerujesz użycie czegoś takiego: http://www.ebay.com/itm/New-10-Port-High-Speed-USB-2-0-Hub-Expansion-Power-Adapter-for -Notebook-PC- / 221278941555. To dla mnie problem, ponieważ zamierzam używać RPI jako routera umieszczonego na ścianach. To naprawdę skomplikuje i utrudni zawieszenie. Jeśli z zasilaniem jest problem to czy jak wyjmę klawiaturę i monitor to powinno działać lepiej tylko z kluczem?
@RPi Awesomeness Nie widzę potrzeby „ograniczania napływającej mocy”, a projekt jest kiepskim kompromisem inżynieryjnym. Gdyby mówili poważnie, mieliby oddzielny ogranicznik dla portów USB, który zapewniłby im zgodność ze standardami, a przy okazji uniknąłby większości problemów, które użytkownicy publikują na tej stronie. Koń niestety uciekł.
@zengr usunięcie klawiatury i monitora może pomóc, ale w zależności od prądu pobieranego przez klucz Wi-Fi może nie wystarczyć. Możesz ominąć polifuse lub dostarczyć sygnał z zasilacza do klucza Wi-Fi. Oba wymagają lutowania. Inną opcją, jeśli nie potrzebujesz drugiego portu USB, jest podłączenie zasilacza do portu USB.
@Milliways Miałem na myśli fakt, że * Raspberry Pi * ogranicza moc, która może wejść, a nie hub. Przepraszam, jeśli to nie jest jasne.
#3
+4
Rofe
2017-05-15 08:12:37 UTC
view on stackexchange narkive permalink

W nowej wersji systemu operacyjnego Linux zainstalowanej przez NOOBS nazwa sterownika 8192 została zmieniona z 8192cu na rtl8192cu . Będziesz musiał ustawić opcje zarządzania energią w pliku /etc/modprobe.d/8192cu.conf w następujący sposób:

 opcje rtl8192cu rtw_power_mgnt = 0 rtu_enusbss = 0 

Jeśli nie zmienisz nazwy tego sterownika w opcjach, opcje nie zostaną rozpoznane przez system operacyjny podczas rozruchu.

Dla konwencji nazewnictwa zmieniono nazwę na 8192cu. conf do rtl8192cu.conf .

#4
+2
Accentrix
2016-02-09 01:12:17 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Napotkałem ten problem z adapterem WiFi Edimax (EW-7811UN).

Po odrobinie frustracji w końcu go rozwiązałem. To jest zaczerpnięte z mojego posta na sparkfun.com

Wielu użytkowników narzeka, że ​​powoduje to zerwanie połączeń. Okazało się, że to prawda, ale po pewnym kopaniu odkryłem, że przyczyną problemu nie był adapter, ale Raspian próbujący oszczędzać energię, wyłączając kartę WiFi, gdy staje się bezczynna. Jeśli masz zerwane połączenia, otwórz terminal i utwórz plik 8192cu.conf w katalogu /etc/modprobe.d/ za pomocą polecenia:

sudo nano /etc/modprobe.d/8192cu. conf

Następnie dodaj następujący wiersz do pliku

options 8192cu rtw_power_mgnt = 0 rtw_enusbss = 0

Ty powinno być gotowe! Nigdy więcej zerwanych połączeń!

#5
+2
nickwang
2016-06-06 11:32:57 UTC
view on stackexchange narkive permalink

ostatecznym rozwiązaniem jest uruchomienie skryptu do ponownego połączenia z siecią. jest skrypt: https://github.com/wxlcat/NetReconnector

Czy mógłbyś dodać trochę szczegółów do swojej odpowiedzi, co się stanie, jeśli łącze zerwie się w przyszłości?
Chociaż może to teoretycznie odpowiedzieć na pytanie, [byłoby lepiej] (// meta.stackoverflow.com/q/8259) dołączyć tutaj najważniejsze części odpowiedzi i podać link do odniesienia.
#6
+2
Alex
2018-09-28 18:24:27 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Z dzisiejszej perspektywy. Nie powinieneś pracować nad zmianą nazwy 8192cu.conf na rtl8192cu.conf, ponieważ znajduje się on na czarnej liście w dist Linux 4.14.72-v7 + z powodu problemów ze sterownikami. Nawet inne powyższe informacje nie będą dla mnie działać.

Jeśli chcesz to potwierdzić samodzielnie, po prostu spójrz ...

 ls -a / etc / modprobe. d / 

Zobaczysz „blacklist-rtl8192.cu.conf”

Możesz spróbować. Pomogło mi to z moim złym połączeniem i jestem na świeżo zainstalowanej lampie Raspbian z najnowszą wersją Linuksa 4.14.72-v7 +

 sudo iwconfig wlan0 channel auto sudo iwconfig wlan0 wyłącz sudo iwconfig wlan0 txpower auto sudo iwconfig wlan0 rate auto sudo iwconfig wlan0 rts 2304 sudo iwconfig wlan0 frag 2304 

potwierdź za pomocą sudo iwconfig , że wszystkie ustawienia zostały zastosowane.

rts i frag mogą b ustawić 0 - 2347 i reprezentują bajty. Możesz bawić się tymi wartościami i szukać tego, co najbardziej Ci odpowiada.

Problem polega na tym, że po tym musisz ponownie uruchomić swoją sieć WLAN i po ponownym uruchomieniu ustawienia zostaną utracone. Więc uruchom je poprawnie, aby uruchomić je ze swoim systemem.

 sudo nano /etc/rc.local

wklej powyżej rzeczy przed wyjściem 0 i nie zapomnij zapisać!

Last but not least. Twój kabel HDMI może również utrudnić Ci życie. Nie używaj tanich kabli, ponieważ sygnały będą przerywane z sieci WLAN. Nawet twarde metalowe obudowy i dźwięk fantomowy + 48v mogą przerwać twoją żonę na cieście. (mój kabel utrudniał mi życie i czytałem o tym na forach raspbian)

Skrypt będzie gubiony za każdym razem po restarcie. Powinieneś zbudować skrypt bashscript lub uruchomić skrypt, aby załadować go na starcie (kliknij link, aby uzyskać więcej informacji na ten temat): Wykonaj skrypt przy starcie

`Problem polega na tym, że po tym musisz ponownie uruchomić sieć WLAN, a po ponownym uruchomieniu ustawienia zostaną utracone. `- Czy 'możesz umieścić je w pliku .conf, aby były odczytywane po załadowaniu modułu?
możesz napisać skrypt i załadować go na starcie ~ https://raspberrypi.stackexchange.com/questions/8734/execute-script-on-start-updodałem to do mojego komentarza powyżej ~
#7
+1
Ralph
2016-02-09 00:26:27 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Inne rozwiązania tutaj nie pomogły, jednak rozwiązanie z modmypi.com:

Edytuj sekcję wlan0 w: / etc / network / interfaces

 auto wlan0allow-hotplug wlan0iface wlan0 inet dhcpwpa-conf /etc/wpa_supplicant/wpa_supplicant.confwireless-power offiface default inet dhcp 

Powyższy blok kodu włącza oszczędzanie energii Wi-Fi off, automatycznie wyświetla interfejs WLAN i upewnia się, że używasz DHCP.

#8
  0
Jud Leonard
2015-12-04 04:49:24 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Wypróbowałem tę poprawkę i wydawało się, że niektórym pomogło, ale nadal miałem problemy. Ale inne forum zasugerowało ustawienie rtw_enusbss = 0 i wydaje się, że działa lepiej.

#9
  0
Artur Barseghyan
2019-02-06 14:16:30 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Co mi pomogło:

 1. Przejdź do opcji menu.
 2. Preferencje -> Konfiguracja Raspberry PI -> Lokalizacja -> Ustaw kraj WiFi .
 3. Ustaw kraj.
 4. Uruchom ponownie.

Problem rozwiązany.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...