Pytanie:
Plik config.txt z wieloma wierszami nie działa
Rick Hoving
2012-07-24 17:49:52 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Próbowałem sprawić, aby XBMC (a dokładnie Raspbmc) działało na moim Raspberry Pi. Po godzinach pracy i wielu głupich błędach (kto wiedział, że FAT32 nie został stworzony dla Linuksa), udało mi się.

Ale teraz niepokoję się ekranem jest za duży dla mojego telewizora. Poszukałem więc w Google i odkryłem, że muszę zmienić plik config.txt na karcie SD. Oryginalna zawartość wyglądała tak:

  arm_freq = 800disable_overscan = 1  

Dowiedziałem się, że mogę ustawić różne wartości overscan (lewy, prawy, górny, dolny), aby rozwiązać ten problem. Więc zmieniłem plik config.txt na ten:

  arm_freq = 800overscan_left = 64overscan_right = 64overscan_top = 64overscan_bottom = 64  

Ale teraz Raspberry Pi nie robi t już rozpoznawać kartę SD. A kiedy zmieniam go z powrotem na pojedynczą linię, działa, ale nie robi nic z wartościami overscan. Mój pomysł jest taki, że musi to być coś ze znakami końca linii w pliku. Używam systemu Windows 7 i Notatnika, aby zmienić plik config.txt.

Jak mogę rozwiązać ten problem?

Dwa odpowiedzi:
#1
+6
Jivings
2012-07-24 20:57:18 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jest to klasyczny problem zakończeń linii .

Pliki tekstowe utworzone na komputerach DOS / Windows mają inne zakończenia linii niż pliki utworzone na systemach Unix / Linux. DOS używa powrotu karetki i wysuwu wiersza ("\ r \ n") jako zakończenia wiersza, przy czym Unix używa tylko wysuwu wiersza ("\ n"). Musisz zachować ostrożność podczas przesyłania plików między komputerami z systemem Windows a komputerami z systemem Unix, aby upewnić się, że zakończenia linii są poprawnie przetłumaczone. ( Źródło)

Możesz uzyskać dostęp do Raspberry Pi przez ssh i jako root:

  awk '{sub ("\ r $", ""); print} '/boot/config.txt > /boot/config.txt

Spowoduje to konwersję końców linii z Windows na Unix poprzez usunięcie znaku powrotu karetki \ r kod >.

Lub jeśli pracujesz w systemie Windows, możesz skorzystać z aplikacji dos2unix , którą można pobrać tutaj.

Lub najwyraźniej Notepad ++ załatwi wszystko za Ciebie ( kredyt dla Steve'a Robillarda).

#2
+2
okertanov
2012-07-24 18:20:39 UTC
view on stackexchange narkive permalink

OK, wygląda na to, że problem dotyczy końca wiersza. Musisz zmienić zakończenia linii, a najłatwiej to zrobić za pomocą Vim:

  vim config.txt: set ff = unix: wq  
Mam dostęp do pliku konfiguracyjnego tylko na moim komputerze z systemem Windows 7. Po uruchomieniu RPi XBMC uruchamia się automatycznie i nie mogę dostać się do pliku konfiguracyjnego
@RickHoving Wierzę, że możesz uzyskać dostęp do pliku za pomocą SSH, aby uzyskać dostęp do swojego Pi. Jeśli to nie zadziała, możesz spojrzeć na notatnik ++, który ma opcję obsługi końcówek linii Linuksa.
@SteveRobillard - Lub po prostu użyj wersji [Vim] na PC (http://www.vim.org/download.php#pc).


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...