Pytanie:
proszę o pomoc -startx kończy się niepowodzeniem / zawiesza się, w końcu zwraca komunikat o błędzie „xauth: przekroczono limit czasu w pliku uprawnień /home/pi/.Xauthority”
AllanS
2012-08-27 03:59:16 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Uruchamianie Raspbian 20120715 (patrz poniżej)

Bieżący system operacyjny: Linux AllansPi 3.1.9+ # 168 PREEMPT Sat 14 lipca 18:56:31 BST 2012 armv6l

Korzystanie z USB klawiatura, mysz, monitor HDMI. Za każdym razem, gdy po zalogowaniu piszę startx w wierszu zachęty $, ekran zostaje wygaszony. Wygląda na to, że system się zawiesił, a na koniec zwraca komunikat o błędzie. .Xauthority "

ALE kiedy wpisałem startx z sesji Putty, na monitorze pojawił się normalny ekran, możliwe było normalne użycie GUI, przy użyciu myszy USB i klawiatury podłączonej bezpośrednio do pi. Wylogowany poprawnie, zamknięty poprawnie.

JEDNAK wszystkie kolejne próby od zachęty na monitorze i / lub przez putty zwracają teraz komunikat o błędzie "xauth: limit czasu w pliku uprawnień /home/pi/.Xauthority"

Prawdopodobnie plik .Xauthority jest uszkodzony. Jak to naprawić ...

Próbowałem Problemy z uruchomieniem X, to nie pomogło, ponieważ mój problem jest inny i ja zawsze Łatwo mieć podłączony ekran.

Wszystkie rady zostały przyjęte z wdzięcznością, ale proszę o prostotę, ponieważ jestem noobem ....

Dodanie wyników `ls -l / home / pi / .Xauthority *` i `fuser / home / pi / .Xauthority` pomogłoby w odgadnięciu.
Czy możesz przeformatować to pytanie, aby było trochę łatwiejsze do odczytania. Nie mogę teraz edytować, ponieważ korzystam z internetu mobilnego.
Odpowiedź Krzysztofa nie działa na mnie D: Niech ktoś mi pomoże.
Miałem ten sam problem na Debianie Wheezy x64, otrzymując ten sam błąd i usunięcie pliku .Xauthority działało dla mnie.
Dwa odpowiedzi:
#1
+12
Krzysztof Adamski
2012-08-27 10:30:04 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jednym z możliwych źródeł tego problemu może być własność pliku. Możesz spróbować uruchomić następujące polecenie:

  sudo chown -R pi: pi / home / pi  

To powinno zmienić własność wszystkich plików w katalogu pi ( i wszystkie znajdujące się w nim katalogi) z powrotem do użytkownika pi i grupy pi.

Aplikacja xauth ma opcję wiersza poleceń -b , która ma na celu wyczyszczenie starych blokad, jeśli istnieją, więc możesz również spróbować uruchomić (gdy jesteś zalogowany jako użytkownik pi):

  xauth -b  

.Xauthority nie jest potrzebny, gdy sesja X nie jest uruchomiona, więc możesz go bezpiecznie usunąć i zostanie odtworzony przy następnym uruchomieniu X. Jednak komunikat nie wydaje się sugerować, że plik jest uszkodzony, więc nie sądzę, aby to rozwiązało problem.

problem rozwiązany - dzięki Krzysztof. Nie wiem, jak zamieścić odpowiedź, więc użyj opcji „komentarz”. xauth -b spowodowało kolejny raport o błędzie. ALE usunięcie .Xauthority rozwiązało problem, teraz działa doskonale z lokalnego i przez SSH Jeszcze raz dziękuję - przepraszam za skróconą odpowiedź; limit czasu na komentarz odciął [email protected]
Mógłbyś wtedy zaakceptować moją odpowiedź (a może nawet zagłosować) :) Dzięki temu inne osoby mające podobny problem będą wiedziały, że warto spróbować nawet bez czytania komentarzy. Tak działa wymiana stosów.
Witaj @AllanS i witaj w [raspberrypi.se]! Możesz zaakceptować czyjąś odpowiedź, klikając mały _checkmark_ pod ikonami głosowania. Aby uzyskać więcej informacji, przeczytaj [to] (http://meta.stackexchange.com/q/5234/184498). Dzięki!
#2
+2
shreyas_patel21
2013-07-28 19:24:44 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Miałem też ten sam problem. Usunąłem wszystkie pliki .Xauth * z folderu pi i to zadziałało. Może pliki .Xauth są uszkodzone z powodu bezpośredniego wyłączenia zasilania.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...