Pytanie:
Nie można przechwytywać wideo przy użyciu OpenCv
sumith
2012-09-18 09:44:06 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zainstalowałem OpenCv 2.3.1 na moim raspberry pi (Debian Wheezy) zgodnie z tym samouczkiem.

Ale nie mogę nagrywać wideo używając mojej kamery internetowej USB. Gstreamer pokazuje ten błąd:

  Błąd OpenCV: nieobsługiwany format lub kombinacja formatów (backend Gstreamer Opencv nie obsługuje tego kodeka w rzeczywistości) w CvVideoWriter_GStreamer :: open, file / home / pi / OpenCV -2.3.1 / modules / highgui / src / cap_gstreamer.cpp, linia 483 przerywa wywoływaną po rzuceniu instancji 'cv :: Exception' what (): /home/pi/OpenCV-2.3.1/modules/highgui/src /cap_gstreamer.cpp:483: błąd: (-210) Backend Gstreamer Opencv nie obsługuje w rzeczywistości tego kodeka. w funkcji CvVideoWriter_GStreamer :: open Aborted  

Co mogę zrobić dalej?

Jakiej kamery internetowej używasz?
Witam korzystam z modułu e-CAM30_USB. Mogę robić zdjęcia tym aparatem. Używam raspberry pi z Debian Wheezy. FFMPEG jest WŁĄCZONY. Wciąż mam problem. Proszę pomóż mi.
Dwa odpowiedzi:
#1
+7
Piotr Kula
2012-09-18 19:03:36 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Gstreamer poinformuje Cię, że strumień nie jest obsługiwany. FFMPEG jest włączony, jak powiedziałeś.

Rzuciłem okiem na specyfikację aparatu - pochodzi z laptopa i jest przeznaczony głównie do pracy z Microsoft Windows i nie jest obsługiwany w systemie Linux, ale mówią, że będzie działać na Redhat 2. >

Ta kamera zwraca wideo w jednym z tych kodeków

  • YUY2 (FFMPEG WYŁĄCZONY?)
  • MJPEG (FFMPEG WŁĄCZONY?)

Zdjęcia to standardowy plik JPG zakodowany przez koder MJPEG, dlatego możesz to zobaczyć. Jestem pewien, że gstreamer obsługuje MJPEG i nie jestem pewien co do YUV2. Ale! Możliwe, że implementacja MJPEG dla architektury ARM (Pi) nadal nie może być obsługiwana.

Możliwe, że gstreamer musi bezpośrednio poprosić kamerę o MJPEG lub coś innego musi o to poprosić. Wątpię, czy YUY2 będzie działał dobrze na Pi (przynajmniej nie jest wymieniony w żadnych obsługiwanych kodekach - ale MJPG jest)

Możliwe, że powinieneś użyć czegoś innego niż gstreamer. Spójrz tutaj. lub na ten post.

EDIT

OP rozwiązał problem, używając image 2012 -09-18-wheezy-raspbian i instalowanie OpenCV 2.4.2 przy użyciu tego obszernego i długiego przewodnika.

Co macie na myśli mówiąc, że FFMPEG jest włączony / wyłączony?
Aparat ma gdzieś ustawienie wyboru formatu wideo. YUY2 jest nieskompresowany, szybszy i lepszej jakości. Włączenie tej funkcji MPEG najprawdopodobniej próbuje przenieść wideo przy użyciu MJPEG (które są seriami plików JPG, które nie są tak naprawdę zaawansowanym formatem wideo) Więc może użycie gstreamer nie jest rozwiązaniem!
Witam, mam wielką przyjemność poinformować, problem się skończył. Co zrobiłem, 1. Zainstalowałem nowy obraz 2012-09-18-wheezy-raspbian.img na moim raspberry pi. Ref: http://elinux.org/RPi_Easy_SD_Card_Setup 2. Następnie zainstalowałem OpenCV 2.4.2 zgodnie ze stroną Ref: http://mitchtech.net/raspberry-pi-opencv/ Teraz mogę nagrywać wideo za pomocą kamery internetowej logitech hd720p usb. Dzięki twojemu wsparciu. Ale jestem zainteresowany, dlaczego to zadanie pokazuje problemy w opencv 2.3.1.
Cześć, panie ppumkin, próbowałem robić zdjęcia kamerą internetową econ Ecam-32 przy użyciu mjpg-streamera, jak powiedziałeś, ale nadal otrzymuję złe obrazy, podczas gdy kamera Logitech działa dobrze. Ref: http://www.tanzilli.com/video_streaming.Czy możemy zrobić coś innego?
#2
+1
sumith
2012-10-22 10:05:07 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Raspberry pi współpracuje teraz z kamerą internetową e-con ECAM 32. Zmieniłem regulator napięcia dostarczający 3,3 V do kamery i podłączyłem regulator napięcia TPS736xx z instrumentów Texas i teraz kamera robi zdjęcia i wideo 320x240 pikseli ...

Dziękuję bardzo za wsparcie ...To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...