Pytanie:
Wieloportowy zasilacz do zasilania wielu Pi
Ken Ingram
2016-05-12 06:06:40 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Chciałbym uruchomić około 4 lub 5 Pi na raz i szukając w Internecie zasilacza wieloportowego, pojawiają się ładowarki.

Czy ta różnica semantyczna (zasilacz kontra ładowarka) ma znaczenie bardzo dużo, jeśli ładowarka jest oceniana na wystarczająco wysoką moc, aby obsługiwać 4 lub 5 urządzeń jednocześnie?

Używam wieloportowych ładowarek USB do uruchamiania mojego Pi i działa idealnie. Należy pamiętać, że nie wszystkie ładowarki oferują porty o wyższym natężeniu, których potrzebuje Pi3. Inną rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, są tanie / długie kable USB, które mogą zniweczyć wyższe natężenie prądu.
Ok. Zwracałem uwagę na specyfikację wzmacniacza / napięcia.
Pięć odpowiedzi:
#1
+5
svin83
2017-10-12 21:38:02 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Przepraszam, że odpowiadam na STARE pytanie, na które mam dobrą odpowiedź, ale mam też dobre rozwiązanie. Świetne dla każdego, kto nie boi się małego majsterkowania.

Mam tutaj stos Raspberry Pi. Wszystkie mają wystarczającą moc przez cały czas.

  • 2 x RPi 2B
  • 6 x RPi 3B

Ponieważ ja nie byłem zbyt zadowolony z kupowania drogich kabli USB i mam dość tanich kabli USB, które mają słabą wydajność ze względu na niskie przekroje kabli, które obniżają napięcia, nagrzewają się i przestają działać, stworzyłem własne rozwiązanie.

Kolejną zaletą mojego rozwiązania jest to, że nie musiałem kupować 8-portowego koncentratora 20 A (8 x 2,5 A), aby upewnić się, że mają całą moc, jakiej mogą potrzebować.

Wyjaśnienie: wszystkie są zasilane z zasilacza do laptopa 120 W . Ten zasilacz dostarcza nieco więcej niż 10 A przy 19,5 V regulowanego prądu stałego. To napięcie jest zbyt wysokie, więc musiałem się trochę zabawić.

Podłączyłem do zasilacza dwie tanie przetwornice DC-DC. Pobierają napięcie DC od 24 do 12, a te, które otrzymałem, dają ładne ~ 5,1 V pod obciążeniem.

  • Link (Nie ten dokładny moduł, ale podobny)

Z wyjść na konwerterach użyłem najtańszego kabla 18AWG (0,8mm²), jaki mogłem znaleźć. 18 AWG jest w rzeczywistości dużo grubsze niż potrzeba.

  • Link (Wygląda na to. Mam jedną czerwoną i jedną czarną szpulę)

Mam też kilka wtyczek micro USB B z końcówkami do lutowania.

  • Link (To może być to. Nie wiem)

Na zastosowanych wtyczkach zwróciłem D + do linii D-, bo nie wiem czy Raspberry sprawdza do jakiego zasilacza jest podłączony, a kable 18 AWG przylutowałem do VDC i GND szpilki. Następnie założyłem rurki termokurczliwe na złącza, aby wyglądały trochę lepiej.

Testowałem z obciążeniami zastępczymi, aby zobaczyć, jak wytrzymują konwertery DC-DC.

  • Z każde z obciążeniem 20 mA, ale wyjście 5,19 V
  • Z obciążeniem 10 A każdy, jeden przy 5,09 V, a drugi 5,1 V

Przeprowadziłem test przez 30 minut, aby sprawdzić, czy napięcia i temperatury są stabilne.

Wątpię, czy NIGDY nie pobiorą tyle mocy, ale przynajmniej mają dobre zasilanie.

PS: Powodem, dla którego nie zasiliłem bezpośrednio szyn 5 V, jest ochrona oferowana przez bezpieczniki polifoniczne.

Wskazówka: umieściłem przenośną ładowarkę 10.000 mAh między zasilaczem a jednym RPi3 również jako prosty UPS.

Fajne. Jeśli ktoś ma czas na takie podejście, to jest całkiem nieźle.
Tak. po prostu upewnij się, że konwertery dostarczają stabilne napięcie, lub dodaj kilka zaślepek, aby usunąć tętnienia.
#2
+4
Ken Ingram
2016-07-26 12:39:20 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Znalazłem rozwiązanie za 20 USD - inteligentną ładowarkę USB 8A z 6 portami Obsidian firmy Monoprice. 6-Port 8amp USB Smart Charger

Ta ładowarka nie powinna wystarczyć nawet dla 4 Pi v3 działającego z pełną wydajnością. Ładowarka może mieć potencjalne problemy z uruchomieniem wielu Pi v3 (potrzebują 2,5 A 5 V - [oficjalne odniesienie do Power Rec] (https://www.raspberrypi.org/help/faqs/#powerReqs)). Więc jeśli @KenIngram potrzebuje 4-5 Pi's v3, to nie zadziała dla wszystkich z pełną wydajnością. Generalnie te ładowarki obsługują max 2,4A na port, ale ta wartość jest tylko maksymalna, zwykle oscyluje w okolicach 1,9-2,2A, więc nawet 4 Pi v3 może mieć problemy podczas pracy nad wymagającymi zadaniami.
Urządzenie wskazywało, że spełnia wymóg stałego prądu 2,5 A, dlatego go używam, gdybym miał bardziej wymagające zadania, skalowałbym się odpowiednio, to wystarczyło do standardowych zadań.
#3
+3
JayEye
2016-05-12 08:03:29 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zasilacz to wszystko, co zapewnia zasilanie. Ładowarka to zasilacz, którego głównym celem jest ładowanie baterii. Ponieważ Pi nie ma żadnych baterii, z definicji podłączasz do niego zasilacz :)

Teraz, gdy usunęliśmy semantykę ... zalecane natężenie prądu dla B + i 2 to 2A, a dla 3 to 2,5A. Chociaż ja nigdy nie obserwowałem, jak mój Pis rysuje więcej niż 1A, w rzeczywistości bardzo rzadko przekraczają one 500 mA, jeśli zapełnisz wszystkie cztery porty USB urządzeniami pobierającymi energię, możesz osiągnąć te limity. Aby uruchomić 4-5 pis z jednego zasilacza, potrzebujesz takiego, który może zapewnić od 5 A do 10 A, a następnie będziesz musiał kanibalizować niektóre kable USB, aby zasilić te rzeczy.

Ogólnie rzecz biorąc, niewiele zyskasz pod względem przestrzeni. Przykleiłbym pięć brodawek ściennych na listwie zasilającej.

Dzięki za semantyczne wyjaśnienie. To było właściwie miejsce, w którym byłem zaskoczony.
Nawiasem mówiąc, zyskałem sporo pod względem przestrzeni, więc bardzo się myliłeś w tej kwestii.
#4
+3
efutch
2016-05-12 10:28:15 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Używam zasilacza Photive 50 W z 6 portami USB do zasilania 3 Raspberry Pi: jednego B +, jednego 2 i jednego 3. To jest łącze Amazon: http://www.amazon.com/Photive -Ładowarka-komputerowa-inteligentna-technologia / dp / B00LMIA9L4 / ref = sr_1_16? Ie = UTF8&qid = 1463030603&sr = 8-16&keywords = 50w + usb

#5
+1
Bra1n
2016-05-12 12:03:32 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Używam przeprojektowanego zasilacza XT ze starego komputera, który ma dodatkową zaletę utrzymywania chłodzenia Pisu za pomocą wentylatora. Mój jest w stanie dostarczyć 21 A na linii + 5 V, ale są one różne, zwykle jest to napisane na zasilaczu. Oto link do różnych instrukcji dotyczących konwersji zasilaczy XT i ATX http://www.instructables.com/id/Encyclopedia-of-ATX-to-Bench-Power-Supply-Conversi/

Czy mógłbyś podać jakieś szczegóły dotyczące specyfikacji wspomnianego zasilacza?
To jedna z rzeczy, które rozważałem. Chociaż chciałbym rozwiązanie o niskim poziomie hałasu.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...