Pytanie:
Motion-daemon: /var/log/motion/motion.log odmowa pozwolenia
participant
2018-02-02 13:40:41 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zainstalowałem pakiet motion na moim pi (stretch). Jeśli uruchomię motion na pierwszym planie, to działa, ale kiedy próbuję uruchomić go jako demona, kończy się niepowodzeniem z następującym komunikatem dziennika:

 motion: pozwolenie odmówione dla / var / log / motion / motion.log 

Widziałem wiele sposobów rozwiązania tego problemu przez majstrowanie przy uprawnieniach / var / log / ... ale to mnie nie przekonuje .

P Jaki jest właściwy sposób rozwiązania tego problemu?

Aktualizacja

ruch zainstalowany jako usługa i uruchamiam go do testowania z

 sudo service motion start 

ale nawet wtedy nie udaje się komunikat o błędzie poniżej

raspberrypi motion [323]: [0: motion] [ERR] [ALL] myfopen: Błąd podczas otwierania pliku /var/log/motion/motion.log w trybie a: Odmowa pozwolenia

Pięć odpowiedzi:
#1
+11
participant
2018-02-03 02:53:34 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Rozumiem! Do testów zacząłem motion z sudo motion -b . Dlatego /var/log/motion/motion.log został napisany z root: root . Po usunięciu / var / log / motion i ponownym uruchomieniu, demon ruchu był uruchomiony i miał uprawnienia do zapisu w dzienniku.

To samo przytrafiło się mnie. Myślę, że to powinna być akceptowana odpowiedź. Po usunięciu katalogu `/ var / log / motion` zrestartuj usługę za pomocą` sudo service motion restart` i działa poprawnie.
To samo przytrafiło się mnie. Gdyby tosudo rm -fr / var / log / motion następnie zrestartuj usługę i teraz w tym folderze pojawi się właściwy właściciel / grupa.
#2
+5
Charemer
2018-02-02 21:47:02 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Istnieją trzy sposoby rozwiązania tego problemu. Wszystkie są naprawdę takie same, tylko z różnych punktów widzenia. Ma to na celu upewnienie się, że użytkownik uruchamiający ruch ma uprawnienia dostępu do zapisu w katalogu / var / log / motion /. Najpierw może po prostu uczynić tego użytkownika właścicielem katalogu. I daj właścicielowi uprawnienia do zapisu. Drugim byłoby uruchomienie demona za pomocą roota za pomocą polecenia sudo. Alternatywną trzecią metodą jest zezwolenie na zapis do katalogu dziennika dla grupy „ruch” i uczynienie z niej dodatkowej grupy dowolnego użytkownika, który musi mieć możliwość uruchomienia demona.

Np. Zakładając, że chcesz utworzyć ruch grupowy i dodać użytkownika pi

pi @ raspberrypi: ~ $ sudo groupadd motion pi @ raspberrypi: ~ $ sudo usermod -aG motion pi

Na koniec zmień prawa własności i uprawnienia do katalogu / var / log / motion

pi @ raspberrypi: ~ $ cd / var / log pi @ raspberrypi: / var / log $ chown root : motion motion pi @ raspberrypi: / var / log $ chmod 664 motion

Prostsze i bardziej normalne jest uruchomienie demona jako użytkownik root, który powinien już mieć wszystkie odpowiednie uprawnienia, używając polecenie sudo, jak już wspomniałem.

#3
+2
Kamil
2019-05-19 00:31:38 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Popełniłem błąd i otworzyłem 2 sesje Motion: 1. Został uruchomiony automatycznie z Raspbian2. Zainicjowany przeze mnie sudo motion

Zainicjowany przeze mnie zablokowany plik, sudo rm -rf / var / log / motion / * pomógł mi.

Czym różni się to od zaakceptowanej odpowiedzi?
Jeśli nie widzisz źle, wyjaśnij. Jeśli ktoś zapyta google z "sudo motion", znajdzie tę odpowiedź. Wyjaśniłem jeden z przypadków.
#4
+2
M. Rostami
2020-02-20 14:05:35 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Przetestowałem wszystkie odpowiedzi, ale żadnego rozwiązania. Po ponownym uruchomieniu Raspberry Pi problem nadal występuje. Postępuj zgodnie z poniższą procedurą, aby rozwiązać problem.


Utwórz inny katalog:

 sudo mkdir / home / log / motion 

Utwórz plik dziennika w tym katalogu :

 sudo touch /home/log/motion/motion.log

Zmień plik konfiguracyjny na nowy plik dziennika:

 nano /etc/motion/motion.conf

Dodaj / zmień tę linię:

 logfile / home / log / motion / motion. log 

Ważną częścią jest dodanie uprawnień użytkownika motion do naszego nowego pliku dziennika, ponieważ będzie on działał jako motion: motion :

 sudo chown motion: motion /home/log/motion/motion.log 
#5
  0
Brad Erlwein
2019-03-31 05:08:36 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Począwszy od Raspian Stretch (4.19.27-v7 + # 1206) i motion 3.2.12, to również działało:

 1. utworzono nowy katalog ( sudo mkdir / tmp / motion )
 2. zmień uprawnienia ( sudo chown motion: motion / tmp / motion )
 3. zmień logfile w /etc/motion/motion.conf , aby wskazać / tmp / motion ( sudo nano /etc/motion/motion.conf i dodać logfile / tmp / motion )
 4. restart motion (restart ruchu usługi sudo).
OP powiedział ci (choć w zawoalowany sposób), że używa Raspbian Stretch. Jak więc odpowiedź na temat Motion na Ubuntu jest w jakikolwiek sposób związana z tym?
Dougie ... Dzięki ... zmęczony umysł łatwo się wymyka.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...