Pytanie:
Dlaczego moja klawiatura bezprzewodowa nie działa, kiedy podłączam kartę WiFi?
Sean
2012-08-07 15:22:43 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kiedy uruchamiam RaspBMC z Ethernetem, bezprzewodowa klawiatura działa dobrze, ale jak tylko włożę adapter WiFi, mogę używać klawiatury tylko przez około 10 sekund, po czym przestaje. Wypróbowałem 2 różne klawiatury z tym samym problemem i wypróbowałem różne adaptery, czy ktoś może mi pomóc?

Również RaspBMC działa dalej, tylko klawiatura się zatrzymuje.

Dwa odpowiedzi:
#1
+11
Alex Chamberlain
2012-08-07 15:31:36 UTC
view on stackexchange narkive permalink

To brzmi jak problem z zasilaniem. Raspberry Pi może dostarczać tylko ograniczoną ilość prądu do urządzeń peryferyjnych USB.

Spróbuj podłączyć urządzenia peryferyjne przez koncentrator zasilany przez USB.

#2
  0
Nick DeVore
2012-08-08 00:48:42 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Scott Hanselman niedawno opublikował kilka prawd i mitów na temat Rasperry Pi, a konkretnie powiedział to

Jeszcze jedna uwaga: ŻADNA z moich bezprzewodowych klawiatur ani myszy nie działała , o czym też się mówi na forach. PI może obsłużyć tylko 100 mA poboru na każdym z dwóch portów USB (dostaniesz? ~ 500 mA dla PI i 100 mA każdy dla dwóch portów USB), a niektóre urządzenia pobierają więcej niż 100 mA. Niektóre klawiatury mają własne małe koncentratory USB, takie jak klawiatura przewodowa Apple, i nie mogą być obsługiwane przez sam PI. Spodziewaj się, że będziesz potrzebować koncentratora USB dla wszelkich zewnętrznych dysków lub urządzeń.

... jeśli chodzi o urządzenia USB.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...