Pytanie:
Stworzenie nowego obrazu po zmianie kilku parametrów Raspbian
Scoop
2012-10-04 21:53:01 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mam Raspbian na karcie SD. To działa. Następnie zainstalowałem kilka programów, zmodyfikowałem niektóre ustawienia wizualne i dodałem kilka plików konfiguracyjnych.

To, co chciałbym teraz zrobić, to udostępnić ten obraz innym osobom i sprawić, by był naprawdę łatwy do wdrożenia. Jakie kroki należy wykonać, aby przejść od działającej karty SD do pobrania pliku .img ?

Ponadto, jeśli to możliwe, czy istnieje sposób na „osadzenie” UID jak adres MAC na obrazku, żeby użytkownik końcowy nie musiał go konfigurować? To może być trudniejsze pytanie, ale gdybyś miał wskaźnik na pierwszym kroku, byłby pomocny.

Zobacz [to pytanie] (http://raspberrypi.stackexchange.com/q/311/40). Upewnij się tylko, że Twoja konfiguracja jest ogólna.
Dwa odpowiedzi:
#1
+5
Derecho
2012-10-04 22:25:29 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Sądząc po twoim pytaniu, zakładam, że używasz jednego z instalatorów, aby pobrać obraz Raspbian na swoją kartę SD.

Możesz również użyć do tego dd. dd działa w obie strony, co oznacza, że ​​możesz go użyć do samodzielnego stworzenia obrazu.

Spróbuj wykonać następujące czynności w systemie z dd, aby utworzyć obraz karty SD:

  dd if = / dev / sdX of = / path / to / image.img bs = 1M  

W powyższym przykładzie / dev / sdX musi wskazywać na SD karta. Jeśli nie wiesz, co to jest, możesz się tego dowiedzieć, używając:

  sudo fdisk -l  

, które pokaże wszystkie podłączone media i ich partycje. Więcej informacji o fdisk można znaleźć tutaj. Inną opcją jest przyjrzenie się ostatniemu bitowi dmesg, zaraz po podłączeniu karty SD (czytnika) do:

  dmesg | tail  

Wszystkie powyższe polecenia są bardzo powszechne w systemach uniksowych. Jeśli go nie używasz, możesz wypróbować Linuksa Livecd. Są ich setki, jeśli nie tysiące.

Masz pojęcie, jak można zmodyfikować obraz przed skopiowaniem? Chciałbym więc zmodyfikować plik w obrazie, aby zawierał adres MAC i UID dla danego RaspPi.
#2
+2
Alex Chamberlain
2012-10-04 22:25:33 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Tworzenie obrazu

Wszystko , co musisz zrobić, to dd , jak wyjaśniono w Jak wykonać kopię zapasową mojego Raspberry Pi?.

Jednak spowoduje to przechwycenie wszystkich plików osobistych, konfiguracji itp.

Nie na temat

Byłbym zainteresowany dodaniem tych funkcji do piimg, być może zgłosisz problem w GitHub?

Wygląda świetnie. To trochę przesada jak na to, czego w tej chwili potrzebuję. Byłoby naprawdę świetnie, gdybym mógł dodać określone parametry do obrazu za pomocą narzędzia. Na przykład adres MAC, aby osoba mogła skonfigurować kartę SD, podłącz ją do swojego RaspPi, a następnie idź.
Adres MAC jest (powinien?) Być częścią układu Ethernet i nie jest (o ile wiem) konfigurowalny. Czy masz na myśli adres IP?
Jako zły przykład podałem adres MAC. Najlepiej, jeśli chcę uzyskać unikalny identyfikator na urządzeniu, aby użytkownik nie musiał go wprowadzać. Dzięki za pomoc.
Możesz użyć numeru seryjnego Raspberry Pi?
to jest wspaniały pomysł! Podoba Ci się [to] (http://www.raspberrypi-spy.co.uk/2012/09/getting-your-raspberry-pi-serial-number-using-python/)?
Tak, jak tego potrzebujesz? Pyton? Grzmotnąć?
bash, ponieważ chcę to umieścić w pliku startowym.
Właściwie myślę o tym trochę więcej. Chcę połączyć wystąpienie oprogramowania z serwerem głównym. Myślę, że będzie to łatwiejsze do zrobienia w oprogramowaniu. W przeciwnym razie muszę poprosić osobę o wpisanie numeru seryjnego swojego urządzenia. Będzie łatwiej, jeśli dam im wstępnie skonfigurowaną kartę SD i poproszę o jej podłączenie.
@AlexisK Zobacz http://raspberrypi.stackexchange.com/q/2086/86
Wygląda na to, że wiesz o tym mnóstwo, więc pomyślałem, że to może być dobre miejsce, aby zapytać. Czy istnieje sposób na dodanie pliku .config do katalogu głównego pliku .iso, z którego mogą odczytać inne programy? Więc przypadkiem użycia byłoby umieszczenie przez użytkownika dwóch wartości, a następnie skryptu Pythona utworzenie niestandardowego pliku .iso z wartościami w nim zawartymi. Jaki byłby dobry sposób na zrobienie tego?
Zakładam, że masz na myśli pliki img, które są nieco inne niż pliki iso (tak mi się wydaje). Co chcesz skonfigurować? Czy ten skrypt działałby w systemie Linux?
Tak, to byłoby na Linuksie. Chciałbym, aby w pliku .img było imię i nazwisko osoby na powitanie. Rozumiem, że pliki .iso i .img są takie same. Ale to było oparte tylko na czytaniu. Nie mam z tym pierwszego doświadczenia.
Chcesz edytować `/ etc / motd.tail`. Zobacz http://wiki.debian.org/motd i http://raspberrypi.stackexchange.com/q/855/86.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...