Pytanie:
Drony Raspberry Pi? - Czas lotu?
user131008
2012-08-06 10:47:35 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Słyszałem o latających dronach Raspberry Pi.

Czy ktoś ma pojęcie, jak długo można latać tymi rzeczami?

Na przykład: Dron AR Parrot może latać tylko przez 12 minut.

Czy ktoś wpadł na pomysł, aby któryś z tych dronów / helikopterów / quadropcopterów latał godzinami bez obciążania go wszystkimi bateriami?

Trochę odniesienia do drona Raspberry Pi.

Ponieważ znasz aktualne wymagania dotyczące poboru prądu (~ 500 mA), możesz to rozwiązać!
Malinowy pi może być używany jako „mózg” drona, ale jeśli nie zostanie zastosowany na nieracjonalnie małej platformie ze względu na swój rozmiar (lub nie będzie dobrze kontrolował), takie rzeczy jak czas lotu zostaną określone przez inżynierię reszty platformy, a nie pi.
Czy możesz być bardziej szczegółowy w swoim pytaniu, ponieważ jest ono otwarte i otwarte na OGROMNE spekulacje. Dzięki
To nie jest tak naprawdę pytanie, na które można w pełni odpowiedzieć, ale twoje połączenie rodzi jedną oczywistą kwestię: tam, gdzie może spełnić twoje potrzeby misji, użyj platformy ze stałym skrzydłem zamiast wiropłatu. Są w stanie zawiesić wiele modułów (w tym dedykowanego autopilota) na tym skrzydle i mogą otrzymać przydatną misję pomimo rzeczy, takich jak gniazda IC z otworami przelotowymi pokazane na jednym ze zdjęć. Czasami szybki rozwój lub rekonfiguracja są ważniejsze niż optymalizacja, przynajmniej na wczesnym etapie projektu.
@user131008 Cześć i witaj w Stack Exchange. Połączony dron w rzeczywistości nie jest obsługiwany przez Raaspberry Pi. To leciało moim na pokładzie Arduino. Myślisz o innym dronie, inaczej myślę, że to nie na temat?
@AlexChamberlain w rzeczywistości samolot ma pilota do kontroli niskiego poziomu, a także malinowego pi do misji wyższego poziomu lub zadań czujnikowych (wspominają o openCV). W tym podziale jest wiele mądrości (a zwłaszcza podział na przedziały), które warto zachować, nawet jeśli opakowanie zostanie ostatecznie przeprojektowane, aby było bardziej odpowiednie do lotu.
@ChrisStratton O Zgadzam się - fantastyczny pomysł na podzielenie odpowiedzialności.
Dwa odpowiedzi:
#1
+8
Piotr Kula
2012-08-06 15:13:18 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Wydaje się, że Raspberry Pi próbuje być wszystkim na raz. Ludzie wydają się być naprawdę ambitni ... Jedyną ambitną rzeczą jest to, że jest naprawdę tani, ale nie oznacza to, że może wszystko zrobić tak dobrze. I na pewno nie będzie działał zbyt dobrze jako dron.

Jest ku temu wiele powodów,

  1. Czy to wymaga dobrej komunikacji RF. Czy zamierzasz używać połączenia bezprzewodowego ad-hoc ze swoim iPhonem lub Androidem? Co się stanie, jeśli wyjdzie poza zasięg ... pa pa pa drone!
  2. Zasilacz jest bardzo nieefektywny i nie ma wbudowanego mostka H, który wymaga większej mocy - (Ty będzie potrzebować 4 kanałów dla czterech silników)
  3. Raspberry Pi faktycznie pozwala na podłączenie kamery HD, co jest świetne, ale zdasz sobie sprawę, że chcesz OSD i używasz Pi, aby to zrobić, to czysta przesada i marnowanie cennego soku z baterii!
  4. Potrzebujesz również modułu GPS i akcelerometru 3 osi do kompensacji odchylenia / odchylenia, a także stabilności lotu. Jest to czysty kod, który będzie musiał monitorować wszystkie te dane, a Raspberry Pi z łatwością sobie z tym poradzi, ale tak samo może być bardzo powolny i energooszczędny układ AVR. Więc znowu Pi to mega przesada
  5. Pi nie jest minimalistycznym projektem i będzie ważyć za dużo + wymaga dodania do niego wszystkich innych rzeczy.

Są bardzo dojrzałe projekty, które oferują wysoce zoptymalizowane i wydajne mikrokontrolery ze wszystkim, co wspomniano powyżej - zwłaszcza łącze RF, które może obsłużyć do kilometrów w zasięgu i kod dla bezpiecznych autopilotów z powrotem do domu w przypadku awarii COM / problemów z sygnałem GPS lub inne miłe niespodzianki.

Jasne,

Pi może zrobić to WSZYSTKO bardzo dobrze, ale Twoje pytanie jest bardzo konkretne:

Czy ktoś wpadł na pomysł, aby dron lub helikopter latał godzinami bez obciążania go wszystkimi bateriami?

Raspberry Pi nie jest najlepszym wyborem, jeśli chodzi o maksymalizację czasu lotu, ponieważ jego waga brutto oraz dodatkowe rzeczy, takie jak RF, GPS i akcelerometr, mogą być nieporęcznymi dodatkami. Wciąż brakuje ci obwodu mostka H i musisz pamiętać (jak skomentowano, Pi pobiera 500 mA) To już jest zbyt duże zużycie dla tej prostej pracy.

Koniec dnia - jeśli potrafisz zrównoważyć zużycie energii i magazynowanie energii, nie ma znaczenia, jak duży zostanie zbudowany i jakiego MCU / procesora używasz.

Używanie Raspberry Pi jako mózgi mogą być idealne w zastosowaniach UAV, ponieważ samoloty przenoszą moc do masy znacznie lepiej niż heli / quadro-helikoptery.

Z innymi open source i * zamkniętymi źródło / proprietary * odpowiedź brzmi TAK - Mnóstwo ludzi codziennie próbuje uczynić go bardziej stabilnym, wydajniejszym energetycznie i tańszym w budowie.

Również Picopter (na zdjęciu poniżej) jest w żaden sposób niezwiązane z Raspberry Pi. Odnosi się do mikrokontrolera AVR Pico zaprojektowanego specjalnie dla RF o niskiej mocy i jest znacznie lepiej dopasowany i nadaje się tylko do użytku domowego, ponieważ nie ma GPS.

Picopter

Albo coś ja znalezione na Sparkfun, ArduPilot.

Niemniej jednak, zawsze jest bardzo interesujące zobaczyć Raspberry Pi używane w dowolnym projekcie.

Ta odpowiedź pomija fakt, że kilka zoptymalizowanych lub niestandardowych rozwiązań może dorównać wydajności i cenie pi; to, czego nie bierze pod uwagę przy wąskim założeniu platform wagi piórkowej, to fakt, że projekty wymagające wytrzymałości lub misje, dla których możliwości obliczeniowe pi byłyby uzasadnione, prawdopodobnie wskazują na platformy ważące setki gramów, jeśli nie kilka ostatnie kilka lat były najmniejszymi rutynowo budowanymi.
Cześć wszystkim! Chciałbym przypomnieć, że komentarze _nie_ służą do rozszerzania dyskusji / argumentów. Jeśli chcesz przeprowadzić dłuższą dyskusję, dołącz do nas na [czacie]. Dzięki!
Jeśli w dronie znajduje się GPS, sprytne oprogramowanie może przywrócić drona do jego pozycji wyjściowej, jeśli sygnał zostanie utracony na więcej niż n sekund.
Jest [to] (http://www.ctn-dev.org/index.php?page=phoenix)… dowód jest w [this] (http://www.ctn-dev.org/ images / phoenix / maggie.jpg) zdjęcie. Film przedstawiający jego działanie [tutaj] (http://www.youtube.com/watch?v=_6YU-4iTfQs), aktualizacje [tutaj] (http://www.ctn-dev.org/).
#2
+1
Alexander - Reinstate Monica
2012-08-06 21:38:47 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Latające drony wymagają znacznej ilości energii do podnoszenia. Problem polega na tym, że im większa bateria, tym bardziej muszą podnosić, tym większy pobór prądu. Dlatego rzeczy takie jak dron AR wykorzystują baterie LI-Ion specjalnie zaprojektowane, aby zapewnić wysoką moc, ale krótki czas pracy. 10-15 minut to prawie tyle, ile można uzyskać z akumulatora przeznaczonego do RC, więc nie bądź zbyt podekscytowany, myśląc, że RPi zużyje mało energii i dlatego będzie dobrym kontrolerem lotu.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...