Pytanie:
Dobra, lekka struktura serwera WWW?
Darren Wilkinson
2012-06-13 02:39:47 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Które serwery internetowe i frameworki działają dobrze w RP? Czy są jakieś poprawki, które można wprowadzić w plikach konfiguracyjnych serwera WWW, które sprawią, że będzie działał lepiej, biorąc pod uwagę ograniczoną pamięć RAM?

Zagłosowano za zamknięciem. Jest to zbyt subiektywne i wiele odpowiedzi można znaleźć gdzie indziej.
Proponuję uczynić z tego wiki społeczności i zaczniemy wymieniać opcje. Nie ma jednej dobrej odpowiedzi, ale byłoby miło mieć listę, do której ludzie mogą się tu odwoływać.
@silent__thought,, czyniąc go społecznością wiki, nie zmieni faktu, że jest on słabo dopasowany do formatu Q + A. Ten błąd był często popełniany we wczesnych dniach StackOverflow.
Trzy odpowiedzi:
#1
+9
LovesTha
2012-06-13 03:48:00 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nie będzie uniwersalnej odpowiedzi na to pytanie, ponieważ serwery internetowe mają zbyt wiele różnych wymagań dla różnych aplikacji. Pytania, na które uzyskają bardziej dopracowane odpowiedzi, będą brzmiały następująco: Chcę hostować małą aplikację Ruby on Rails na Pi (instrukcje pod adresem: RPi Ruby on Rails).

Pi będzie w stanie hostować większość serwerów internetowych i / lub frameworków, ponieważ oba starają się utrzymać minimalne wymagania dotyczące pamięci, aby mogli obsługiwać więcej użytkowników końcowych przy mniejszych zasobach serwera. Serwery internetowe zaprojektowane do przesuwania dolnych granic zasobów serwera byłyby przydatne, jeśli pożądana jest maksymalna liczba klientów, próbując sprawdzić wiele opcji wymienionych na wykresie porównawczym lekkich serwerów internetowych w Wikipedii.

Dla użytkowników, którzy chcą bardziej funkcjonalnych serwerów WWW, zwykli podejrzani, tacy jak Apache, będą działać dobrze, ale będziesz chciał poświęcić trochę czasu na dostrojenie wszystkich opcji, aby użyć minimalnych opcji wymaganych przez używaną aplikację.

#2
+2
silent__thought
2012-06-13 05:42:07 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jak już wspomniano, nie ma jednej dobrej odpowiedzi na to pytanie. Istnieje wiele frameworków internetowych, które będą działać dobrze na Pi. Jednak ...

Planuję uruchomić aplikację Node.js na moim Pi. Instalacja Node.js w Arch Linux ARM jest tak prosta, jak pacman -Sy nodejs . Używając Express i Sqlite, powinieneś być w stanie stworzyć całkiem zgrabną aplikację internetową, która nie ma problemu z Pi.

#3
+1
Joscandreu
2012-06-13 12:54:56 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zgadzam się, że nie jest możliwe udzielenie jednej dobrej odpowiedzi na to pytanie, jednak jakiś czas temu zadałem sobie to samo pytanie i próbowałem z nginx na Pi.

Napisałem bardzo prosty poradnik, jak go zainstalować. Oto ona: http://www.joscandreu.com/post/22439909883/install-nginx-on-raspberrypi

Próbowałem też z node.js, ale ponieważ nie był uruchomiony arch linux, ale Debian musiałem skompilować węzeł ze źródeł z kilkoma hackami konfiguracyjnymi, co zajęło około 1 godziny. To jest samouczek, który działał dla mnie podczas instalowania węzła: http://blog.tomg.co/post/21322413373/how-to-install-node-js-on-your-raspberry-pi

Tak dzieje się z odpowiedziami zawierającymi tylko łącza. Oba linki są martwe w grudniu 2016 r. Pozostałe słowa nie mają żadnej wartości.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...