Pytanie:
Czy można zainstalować Raspbmc bez przewodowego połączenia z Internetem?
Ben Elgar
2012-09-20 17:44:28 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nie mam przewodowego połączenia z Internetem i zastanawiałem się, czy można byłoby zainstalować najnowszą wersję na karcie SD?

Alternatywnie próbowałem zmostkować połączenie bezprzewodowe laptopa z połączeniem przewodowym ale to nie wydawało się działać.

Dlaczego potrzebujesz przewodowego połączenia z Internetem? Pobierasz obraz na laptopa i klonujesz go na kartę SD. Czy źle zrozumiałem Twoje pytanie?
O ile nie dostałem całkowicie złego końca drążka, prosi o połączenie przewodowe w celu aktualizacji przy pierwszym uruchomieniu. Pomyślałem, że to wyjaśnia, dlaczego pobrany plik ma tylko 6 MB.
O rozumiem ... Właściwie nie używałem RaspBMC, więc nie wiem. Mostkowanie połączenia na laptopie brzmi jak dobry plan.
Co ma połączenie bezprzewodowe, twój laptop lub twój Raspberry Pi?
Trzy odpowiedzi:
#1
+5
Anon
2013-04-25 01:16:16 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Możesz po prostu użyć samodzielnego obrazu, który nie wymaga połączenia sieciowego do instalacji, ponieważ wszystkie komponenty są zawarte w obrazie.

Jest to dostępne na stronie pobierania RaspBMC

#2
+2
Jivings
2012-09-21 11:11:02 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zamiast mostkowania połączenia można by emulować Raspberry Pi na swoim laptopie i uruchomić obraz. Następnie możesz zaktualizować ten obraz przed flashowaniem go na kartę SD.

W tych dwóch pytaniach znajdują się instrukcje dotyczące emulacji Raspberry Pi przy użyciu Qemu:

Dziękuję Ci! To zadziałało świetnie! Dlaczego o tym nie pomyślałem ?! Przepraszam, że zajęło mi to tak dużo czasu, dopiero zacząłem studia i życie było bardzo zajęte.
@BenElgar Bez obaw, cieszę się, że mogłem pomóc :)
@BenElgar: Również przez przypadek dzisiaj myślałem o utworzeniu kopii zapasowej i hostowaniu własnego systemu Raspbmc wraz z wtyczkami do standardowego centrum multimedialnego. Czy myślisz, że byłby na to popyt?
Tak, chociaż wyobrażam sobie, że będzie to zależeć od tego, jakie wtyczki dołączasz. Mieszkam w Wielkiej Brytanii, więc mam zainstalowany BBC iPlayer i 4oD (co wymagało trochę zabawy), ale wyobrażam sobie, że ludzie w różnych lokalizacjach mieliby inne wymagania.
@BenElgar: Me też. Również TVCatchup.
#3
  0
Piotr Kula
2012-09-21 16:29:19 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Po prostu pobierz pełny formularz ISO tutaj. (oficjalne pliki do pobrania)

I wypal ISO na swojej karcie SD (wymagane minimum 2 GB) Zobacz - Oto kilka więcej pomocy.

Nie jestem pewien, dlaczego i skąd masz tę wersję do samodzielnej instalacji? dziwne ...

Następnie - jeśli używasz systemu Windows 7, możesz udostępniać swój przewodowy Internet z komputera za pomocą karty WiFi w trybie adhoc - (Nie wszystkie Wi-Fi to obsługują)

W najbardziej ekstremalnym przypadku - jeśli masz Androida lub iPhone'a - Istnieje możliwość wykorzystania 3G / HSDPA jako punktu dostępowego dla wszystkich urządzeń Wi-Fi.

Ale jest też sposób, aby udostępniać swoje Wi-Fi przez LAN (używając kabla krosowego LAN z Point-to-Point!) (lub przełącznika w środku, używając 2 kabli Point-Switch-Point) Ale musisz ustaw statyczne adresy IP w każdym miejscu.

Do Twojej wiadomości, OP pyta o [RASPbmc] (http://www.raspbmc.com/about/), który jest minimalną dystrybucją Linuksa opartą na Debianie, która przenosi XBMC na Raspberry Pi.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...