Pytanie:
Czy to dobry pomysł, aby zamontować / var w pamięci?
Jon Egerton
2012-07-02 13:37:00 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Odpowiedz: https://raspberrypi.stackexchange.com/a/867/339

Sugeruje się zamontowanie / var w pamięci, więc unikaj powodując przypadkowe zapełnienie partycji głównej.

Mam kilka pytań na ten temat, jedno szczególnie związane z RPi:

1: W przypadku logowania, czy te dzienniki dostępne do obejrzenia? - Powiedz, że maszyna się zawiesza lub cokolwiek innego - czy możesz wrócić do dzienników, aby zobaczyć, co poszło nie tak.

2: Czy w konkretnym przypadku RPi z dość ograniczoną dostępną pamięcią RAM jest to dobry pomysł? - jeśli istnieje ryzyko zapełnienia dysku, czy nie ma również problemu z wyczerpaniem pamięci?

Dwa odpowiedzi:
#1
+7
Alex Chamberlain
2012-07-02 13:41:50 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Musisz ocenić swój konkretny przypadek użycia. Normalnie montujesz system plików w pamięci RAM dla zwiększenia szybkości.

1: Czy w przypadku logowania te dzienniki są dostępne do przeglądania? - Powiedz, że maszyna się zawiesza lub cokolwiek innego - czy możesz wrócić do dzienników, aby zobaczyć, co poszło nie tak.

Jeśli RPi się zawiesi i będziesz musiał go zrestartować, dzienniki nie będą dostępne.

2: Czy w konkretnym przypadku RPi z dość ograniczoną dostępną pamięcią RAM jest to dobry pomysł? - jeśli istnieje ryzyko zapełnienia dysku, czy nie ma również problemu z brakiem pamięci?

Zgadzam się, że ogólnie ilość pamięci RAM jest zbyt mała, aby zmarnować część na system plików. Oczywiście ograniczasz rozmiar systemu plików.

Alternatywa

Utwórz kolejną partycję na karcie SD, aby mogła ją zapełnić bez zapełniania całej karty.

Jeśli jest to wiele małych zapisów, czy lepiej jest mieć / var poza kartą SD, jeśli to możliwe? (przez cały okres użytkowania karty SD)
Myślę, ale prawdopodobnie powinieneś dość regularnie tworzyć kopie zapasowe na karcie SD.
-1; Montowanie systemu plików w pamięci RAM to nie tylko szybkość, ani też najczęstszy przypadek użycia szybkości.
@user606723 Ok, jakie są zatem częste przypadki użycia?
@AlexChamberlain, / tmp w prawie wszystkich nowoczesnych dystrybucjach Linuksa
@user606723 Dlaczego / tmp został umieszczony w pamięci RAM?
Jest to miejsce do umieszczania plików, które są nieulotne i można je usunąć w razie potrzeby. Z pewnością nie chodzi o szybkość, ponieważ nic nie gwarantuje, że / tmp jest zamontowany w pamięci RAM; W rzeczywistości wiele środowisk „produkcyjnych” umieszcza te partycje na dyskach twardych „na wszelki wypadek”, gdy mogą potrzebować takich informacji do wykorzystania w przyszłości.
pozwól nam [kontynuować tę dyskusję na czacie] (http://chat.stackexchange.com/rooms/3955/discussion-between-alex-chamberlain-and-user606723)
s / nieulotne / ulotne /
#2
+5
user606723
2012-07-02 17:39:51 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Montowanie systemu plików w pamięci RAM nie polega tylko na zwiększeniu szybkości. Najczęstszym przypadkiem jest katalog średni / tmp, który jest montowany przez tmpfs w prawie wszystkich nowoczesnych dystrybucjach Linuksa

W rzeczywistości zamiast montować / var w pamięci RAM, powinieneś rozważyć dowiązanie symboliczne do odpowiednich podkatalogów do / tmp

To właśnie robi wiele wbudowanych dystrybucji Linuksa (OpenWRT itp.). Należy jednak pamiętać, że mają one działać na znacznie „mniejszym” sprzęcie: 8 MB flash32 MB RAM

1: Czy w przypadku logowania te dzienniki są dostępne do przeglądania? - Powiedz, że maszyna się zawiesza lub cokolwiek innego - czy możesz wrócić do dzienników, aby zobaczyć, co poszło nie tak.

Oczywiście, utracisz te logi po ponownym uruchomieniu. Jeśli jesteś tym zaniepokojony, możesz rozważyć zdalny syslogd

2: Czy w konkretnym przypadku RPi z dość ograniczoną dostępną pamięcią RAM, zrobienie tego jest dobrym pomysłem? - jeśli istnieje ryzyko zapełnienia dysku, czy nie ma również problemu z brakiem pamięci?

Ilość wygenerowanych logów nie jest tak duża, jak mogłoby się wydawać. Byłoby łatwo zachować je w pamięci, zakładając, że maszyna nie działa od lat. (A potem po prostu musisz je wyczyścić, tak jak i tak). To powiedziawszy, oznacza to również, że ilość danych zapisanych na karcie SD również nie jest tak znacząca.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...