Pytanie:
Jak mogę mieć wiele urządzeń peryferyjnych USB?
user46
2012-06-15 09:39:00 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jak mogę mieć jednocześnie wiele urządzeń peryferyjnych USB podłączonych do mojego Raspberry Pi? Na przykład chcę mieć jednocześnie podłączoną klawiaturę i mysz.

Trzy odpowiedzi:
#1
+9
berry120
2012-06-15 17:38:18 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Model B ma dwa porty USB, więc jeśli to jest to, co kupujesz, nie będziesz mieć problemu (w czasie pisania 15/06/12, B jest jedynym obecnie dostępnym modelem.

Jeśli używasz modelu A lub potrzebujesz dodatkowych urządzeń, a także klawiatury i myszy, potrzebujesz zewnętrznego koncentratora (czyli koncentratora USB z własnym zasilaniem).

Łączy się z Pi przez jeden port USB i zapewnia kilka innych, które wszystkie dzielą dostępną przepustowość:

enter image description here

Jeśli zdecydujesz się użyć koncentratora, zrób upewnij się, że jest zasilany z zewnętrznego źródła zasilania (nie z magistrali). Zapewni to, że wszystkie podłączone urządzenia otrzymają potrzebną moc.

Wyszukiwanie „zasilanego koncentratora USB” w większości witryn, które sprzedają elektroniczne towary wskażą to, czego potrzebujesz. To był pierwszy wynik z takim zapytaniem w Amazon (pamiętaj, że jest to witryna z Wielkiej Brytanii i jest dostarczana z brytyjskim zasilaczem).

Ładnie wygląda. Gdzie mogę takie dostać?
Zaktualizowano @Jivings!
Miałem na myśli tego na zdjęciu ...
@Jivings Ah, przepraszam - złapałem obraz z pierwszego wyniku zakupów Google, który pojawił się tutaj: http://www.google.co.uk/products/catalog?sugexp=chrome,mod%3D0&q=powered+usb+2+hub&um = 1 & ie = UTF-8 & tbm = shop & cid = 5445714933587139063 & sa = X & ei = LyzbT9ymOYyS8gPasJzKCw & ved = 0CNQBEPMCMAE, chociaż obecnie nie pokazuje żadnych rzeczywistych sprzedawców detalicznych ...
#2
+3
user46
2012-06-15 09:39:01 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Możesz do tego użyć koncentratora USB. Z Wikipedii,

Koncentrator USB to urządzenie, które rozszerza pojedynczy port USB na kilka, dzięki czemu dostępnych jest więcej portów do podłączania urządzeń do systemu hosta.

Upewnij się, że Raspberry Pi ma wystarczającą moc, aby zasilić siebie i koncentrator USB, w przeciwnym razie Raspberry Pi może stać się niestabilne lub nie może się uruchomić. Można to zapewnić, używając renomowanego, zasilanego koncentratora USB.

Aby uniknąć problemów z zasilaniem, możesz wydać kilka dodatkowych dolarów i kupić zasilany koncentrator.
#3
+2
David Sykes
2012-06-15 09:58:17 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Model B ma właściwie dwa porty USB, więc klawiatura i mysz będą w porządku.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...