Pytanie:
Korzystanie z Pi 3 do bezprzewodowego wyświetlania / miracast
LC1983
2017-01-23 17:50:09 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Chciałbym podłączyć moje Pi 3 do projektora zamontowanego na suficie i przesłać do niego zawartość bezprzewodowo z komputera z systemem Windows. Używanie czegoś takiego jak Miracast. Znalazłem Piracast na github, ale to tylko dla Pi 2, z określonym kluczem. Czy jest coś podobnego do Pi 3 po prostu korzystającego z wbudowanego Wi-Fi zamiast klucza sprzętowego?

Planuję użyć bezpośredniego urządzenia do połączenia devive, z Pi 3 skonfigurowanym jako bezprzewodowy punkt dostępowy za pomocą hostapd .

Raspberry 2 i 3 powinny ze wszystkich praktycznych powodów być tą samą maszyną. Spróbuj z Piracastem i sprawdź, czy działa.
Piracast działa tylko przy użyciu określonego klucza Wi-Fi, nie powiedzieliśmy o kluczu i chcemy korzystać z wbudowanego Wi-Fi w Pi 3.
Naprawiłem wtedy twoje pytanie.
Pięć odpowiedzi:
#1
+13
homeworkc
2018-09-09 07:31:04 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Opracowałem lazycast, który jest przeznaczony do pracy z Raspberry Pi 3. lazycast jest zgodny (w większości) ze specyfikacją wyświetlacza Wi-Fi (komercyjnie znanego jako Miracast) i używa WiFi p2p (komercyjnie znanego jako WiFi Direct ), aby skonfigurować połączenie. Przetestowałem to ze źródłami Windows 8.1 i 10. Nie wymaga modyfikacji (za pomocą wbudowanego wifi) sprzętu i minimalnej modyfikacji systemu. Uważam, że właśnie tego szukasz.

Czy to działa również z RPi Zero W, ponieważ uważam, że używa tego samego układu Wi-Fi co RPi 3?
#2
+2
Brett Reinhard
2017-01-23 23:08:51 UTC
view on stackexchange narkive permalink

PiCAST 3 jest niedostępny, ale z tego, co mogę powiedzieć, przesyła tylko filmy z YouTube? Może się mylę, ale nie mam z tym dużego doświadczenia. Znajdziesz go tutaj:

https://github.com/lanceseidman/PiCAST

shairport-sync to wersja iDevice, która umożliwia skonfigurowanie AirPlay do strumieniowego przesyłania dźwięku do urządzenia. Jeśli jednak masz szczęście, że nadal korzystasz z iOS 8.xx, będziesz mieć również możliwość odbicia lustrzanego swojego wyświetlacza. Niestety, dzięki najnowszym aktualizacjom firmy Apple funkcja kopii lustrzanej nie działa na żadnym urządzeniu z systemem 9.xx +. Możesz ją znaleźć tutaj:

https://github.com/mikebrady/ shairport-sync

UV4L to kolejna opcja. Wygląda jednak na to, że za każdym razem wymaga trochę więcej pracy przy konfiguracji i nie jest tak prosta jak synchronizacja z portem lotniczym, ale pozwala na „przesyłanie” wideo. Możesz go znaleźć tutaj:

http://www.linux-projects.org/uv4l/

OSMC stworzyło casting, który może działać dla urządzenie z Androidem, będąc użytkownikiem Apple, nie mogę sprawdzić, czy działa, ale inni zgłosili, że działa:

https://discourse.osmc.tv/t/cast-youtube -to-kodi-r-pi / 7237

Dzięki za odpowiedź. Chcę odzwierciedlić to, co jest na ekranie komputera (wyjaśnię to w pytaniu), więc ani PiCAST 3, shairport-sync, ani OSMC nie są odpowiednie. UV4L wygląda na obiecujące, więc podążę za tym.
#3
+1
Praveen K
2017-01-25 01:08:13 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Pod warunkiem, że skonfigurowałeś sieć Wi-Fi swojego Pi (w przeciwnym razie postępuj zgodnie z samouczkiem na temat korzystania z hostapd), możesz łatwo użyć funkcji DLNA wbudowanej w system Windows do wysyłania treści multimedialnych z PC do twojego Pi.

Po pierwsze, chcesz uruchomić Kodi na swoim pi. Następnie włącz klienta UPnP i połącz się z siecią pi z komputera. Następnie chcesz kliknąć prawym przyciskiem myszy pliki multimedialne, które pojawią się teraz z opcją przesyłania do. Upewnij się, że masz włączone wykrywanie sieci! W przypadku przesyłania strumieniowego za pomocą innych programów, takich jak Edge, postępuj zgodnie z tym.

Spróbowałem, zadziałało dla plików multimedialnych na W10 i Androidzie, ale naprawdę chcę móc wysłać cały ekran, tak jak możesz z Miracast.
Z pewnością można to zrobić, ale wystąpią problemy z opóźnieniami i problemy z niezawodnością bez rzeczywistych kluczy i urządzeń zgodnych z Miracast. @LC1983
Dzięki. Mamy teraz rzeczywisty zestaw Miracast. Jednak spróbuję sprawić, by działał na Raspberry Pi jako ćwiczenie edukacyjne.
#4
+1
sminkiom
2017-01-25 09:10:06 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Obejrzyj demo UV4L i ten post, a także poniższe posty na forum Raspberry Pi, aby uzyskać działającą linię poleceń. Myślę, że UV4L jest najprostszym sposobem, ponieważ nie wymaga żadnej konfiguracji. Może rzutować ekran, zakładkę, okno i kamerę z przeglądarki Firefox bez wtyczki po ustawieniu odpowiedniej autoryzacji (tj. Hosta, na którym działa UV4L) w config / preferencjach.

#5
+1
Matthias Weiler
2017-04-10 13:11:53 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Według tego problemu chip Wi-Fi w rpi3 obsługuje połączenia p2p (Wi-Fi Direct). Więc sprzęt jest w zasadzie zdolny do Miracast / Wireless Display.

Piracast wydaje się porzucony, ale jest projekt pracujący nad implementacją Miracast dla systemów GNU / Linux: MiracleCast.

Dzięki, ten projekt utknął w martwym punkcie, ale doda MiracleCast do alejek do wypróbowania, kiedy ponownie go uruchomimy.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...