Pytanie:
Gwarantowane zasilanie
kennethsime
2012-11-09 04:12:07 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Chciałbym, aby ktoś wskazał mi (najlepiej łącze amazon) zasilacz, który na pewno będzie działał z moim RPi i zapewni wystarczającą moc dla sieci Ethernet oraz prawdopodobnie klawiatury i myszy.

W W przeszłości mogłem po prostu podłączyć przewód zasilający USB do laptopa, ale z jakiegoś powodu to już nie działa. Jedyne, co obecnie otrzymuję, to czerwona lampka zasilania.

Przeczytałem długą listę akcesoriów na wiki, ale wiele z nich ma na ich temat uwagi, że działają tylko w określonych warunkach lub że tylko jedna osoba je znalazła praca. Czy jest więc dla mnie powszechnie dostępna, kuloodporna opcja?

I jedno wyjaśniające pytanie: mój dysk twardy USB ma dwa porty USB. Gdybym miał uruchomić Pi Headless i używać obu portów USB dla dysku twardego, czy zapewniłoby to zasilanie? Czy nadal musiałbym używać zasilanego koncentratora USB / podobnego?

Zbudowałem swój przy użyciu starego SMPS-a i darmowego promocyjnego koncentratora USB - https://sphotos-a.xx.fbcdn.net/hphotos-ash3/131749_10151081443027477_1523311083_o.jpg
Doceniam powód pytania, pytania dotyczące kupowania listy zakupów są generalnie nie na temat na StackExchange
Wygląda na to, że jeśli przeciążasz bezpieczniki, ich pełne zresetowanie może zająć dużo czasu (powiedzmy jeden dzień).
Siedem odpowiedzi:
#1
+5
Lord Loh.
2012-11-09 05:13:50 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zalecałbym używanie koncentratora z własnym zasilaniem do dysków twardych. Stary Raspberry Pi (model 256MB) miał bezpiecznik, który ograniczał moc z portów USB. Miałem do czynienia z tym problemem pomimo korzystania z zasilacza 30 A (SMPS).

Wiele tanich ładowarek do telefonów firmy Amazon nie ma odpowiednich filtrów i wstrzykuje wystarczająco dużo szumów, aby powodować zakłócenia. Żaden z tych produktów amazon nie wspomina żadnych liczb, takich jak regulacja obciążenia / regulacja linii.

Ze wszystkich wymienionych, wygląda to dobrze. Jest to ładowarka USB 9W do kindle. Powinien więc zapewnić ~ 1,8 A. Będziesz potrzebował kabla USB typu A do micro USB. Jeśli ta ładowarka sprawia problemy z dyskiem twardym, rozważ także koncentrator z własnym zasilaniem. Kiedy pobierasz zbyt dużo prądu z zasilacza, filtrowanie staje się niewystarczające.

Mój zasilacz: enter image description here

Czy na tym zdjęciu bierzesz przewody 5 V i uziemienie z zasilacza komputera, aby zasilać koncentrator USB? Skąd się wzięły przewody z koncentratora USB?
Koncentrator USB to tylko powłoka. Wyciąłem ślady danych na PCB i wszystko to służy jako obudowa dla portów USB. Tak. 5V / Gnd pochodzi z SMPS. Następnie używam kabla USB typu A do microusb do zasilania mojego pi. (Czy to twoje pytanie?) Zasilam znacznie więcej niż tylko pi. Mam jednocześnie zasilane 2 pi, beagleboard xm, pandaboard i hub usb.
Dzięki za dodatkowe info. To, co powiedziałeś, ma sens. Byłem ciekawy, jak czerwono-niebieskie kable podłączyłem do zmodyfikowanego koncentratora USB. To świetny sposób na zasilanie wielu urządzeń.
Tak. czerwony i niebieski kabel to +5 i masa koncentratora. Koncentrator nie był zbyt inteligentny i nie wyłącza portów ani nie ogranicza prądu. Teraz to tylko dyrygent ;-)
#2
+2
HeatfanJohn
2012-11-09 05:15:41 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Używam tego zasilacza USB 5V 1A (1000 mA) od Adafruit z moim Pi, które jest podłączone do sieci Ethernet, ma klawiaturę USB i ten adapter mini WiFI USB. Nie mam problemów z moim Pi i tym zasilaczem.

enter image description here

#3
+2
knightins
2012-11-09 05:53:54 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Używam ładowarki HTC, która daje 1,5 A przy 5v. Działa dobrze z szybkimi ustawieniami na raspbmc, ale ciągle miałem uszkodzone karty SD na superszybkim ustawieniu. Nie wiem na pewno, że było to spowodowane zasilaniem. Po trollowaniu forów, rozumiem - ładowarki HTC nie mają „czystej” mocy po włączeniu. nie mam pojęcia, co to znaczy, ale nie wpłynęło to na moje pi. ładowarki Apple USB dają 1 A, a potrzebujemy 2 A, jeśli chcemy podkręcić. Ponadto wiele forów poleca mod moje ładowarki pi [2A], ale przy 4 funtach za sztukę po prostu nie będę inwestować, ponieważ cały urok polegał na tym, że mogłem skonfigurować centrum xbmc za pomocą rzeczy leżących w domu itp. piasty są również wysoce zalecane. mam nadzieję, że to pomoże.

#4
+2
NetSquirrel
2012-11-09 16:53:07 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Używam zasilacza Apple do iPhone'a. Wewnątrz znajduje się doskonały obwód regulacji napięcia.

W przypadku zewnętrznego dysku twardego użyj oddzielnego zasilanego koncentratora.

#5
+2
Lloyd Burley
2012-11-09 20:58:45 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mam 2 z nich i działają jak urok, możesz jednak przykleić taśmę czerwoną diodę LED. http://www.amazon.co.uk/gp/product/B008MWDTW4/ref=oh_details_o00_s00_i00

#6
  0
kiteflyingmonkey
2012-11-09 16:23:11 UTC
view on stackexchange narkive permalink

http://www.amazon.co.uk/G Genuine-HTC-TC-B250-Wildfire/dp/B004AVR738/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1352456384&sr=8-1

Używam ładowarki HTC z Ethernetem, klawiaturą i myszą (która ma migające światła!) i działa dobrze. Mogłem też jednocześnie korzystać z klucza sprzętowego Bluetooth, klawiatury i sieci Ethernet.

#7
  0
Hadi Farnoud
2012-11-11 15:56:36 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Dlaczego nie zasilacz Kindle? można go łatwo znaleźć na stronie Amazon i ma moc 1ATo pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...