Pytanie:
Mikrofon USB Raspberry Pi 1 kHz z zakłóceniami w tle
Linus
2015-08-04 03:03:12 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Używając tego mikrofonu, w tle słychać silny szum. Im więcej podłączam urządzeń peryferyjnych (kamera, płyta główna, adapter Wi-Fi), tym gorszy staje się szum. Wypróbowaliśmy kilka różnych zasilaczy, ale problem nadal występuje. Mikrofon wydaje się wychwytywać dźwięk przełączania z samego pi i z podłączonych do niego urządzeń peryferyjnych. Najbardziej znacząca częstotliwość, jaką można usłyszeć, to około 1 kHz.

Szum nie występuje, jeśli mikrofon jest podłączony do innego komputera. Więc problem wyraźnie leży w samym raspberry pi. Czy masz jakieś sugestie, co zrobić z tym problemem?

Używam Raspberry Pi Model B ze starymi regulatorami liniowymi. Być może problem dałoby się rozwiązać za pomocą koncentratora USB z zewnętrznym zasilaczem?

( EDYTUJ: Wziąłem dziś nową próbkę z filmu i co sekundę słychać kliknięcie, co według mnie nie nie brzmi zbyt podobnie do szumu pętli masy. W każdym razie oto obraz analizy częstotliwości: enter image description here

Oto wyeksportowany plik spectrum.txt od śmiałości.)

Może to głupie pytanie, ale czy właśnie wypróbowałeś przedłużacz USB, aby oddalić mikrofon od Pi?
@rob tak, próbowałem to zrobić. Ale nadal generuje dokładnie ten sam hałas.
@rob Ponadto głośność jest zawsze taka sama, uważam, że amplituda wynosi około 0,2 w skali od 0 do 1. Jest to stały ton, który jest bardzo podobny do tonu piłokształtnego / kwadratowego 1 Khz.
Dwa odpowiedzi:
Joe Gero
2015-12-09 10:49:27 UTC
view on stackexchange narkive permalink

W świecie audio, gdy masz wątpliwe analogowe przechwytywanie dźwięku, pierwszą rzeczą, którą ścigasz, jest zasilacz i czystość dostarczanej mocy. Zły zasilacz zakłóci dźwięk nawet najlepszych przetworników ADC.

Pierwszą rzeczą, którą chciałbym w tym zrobić, jest wprowadzenie kondensatora obejściowego, małego (około 47 uF przy 16 V elektrolityczny, powinien być w porządku i łatwo dostępny) na początku, po stronie zasilania RpiB . Jest to najprostszy i najtańszy sposób, aby najpierw sprawdzić, czy szum rzeczywiście pochodzi ze źródła prądu stałego.

Kondensator należy podłączyć równolegle do płyty RpiB, aby wszystkie dodatnie przewody były połączone razem i odpowiednio wszystkie ujemne przewody są związane.

Będzie to wymagało albo małej tablicy rozdzielczej z żeńskim wejściem microUSB i nagłówkiem USB A za kondensatorem (również najłatwiejsze do wymiany kondensatorów), albo bezpośredniego lutowania kondensator z tyłu płyty RpiB do śladów najbliżej złącza zasilania microUSB.

Jeśli to pomaga w problemie, ale nadal nie zmniejsza jego wielkości, sugerowałbym zlokalizowanie kondensatora obejściowego bliżej do gniazda USB mikrofonu - powinno to pomóc, próbując zatopić część szumów o wysokiej częstotliwości na przewodach prądu stałego tuż przed wejściem do ścieżek zasilania wewnętrznego przetwornika ADC. Aby uzyskać najlepsze wyniki, najbardziej idealna byłaby pełna izolacja źródła zasilania, całkowicie oddzielona od samego Rpi i odpowiednio wygładzona / przefiltrowana, ale również wiąże się z kosztami fizycznymi i pieniężnymi w realizacji i staje się kwestią tego, jak ważne jest, aby wyeliminować szum 1 kHz i obniżyć poziom szumów.

Nie mogę powiedzieć, że miałem takie problemy z moim Rpi2B, ponieważ był on zasilany izolacją obniżającą napięcie I zbudowany do tego celu, ale pamiętam, że dźwięk analogowy miał na wyjściu falę piłokształtną około 1 kHz (i okropną podłogę szumów) przed przełączeniem na własne zasilanie ze standardowej ładowarki telefonicznej 5V2A.

Aby dać więcej informacji na temat tego, jak drogie może być coś za najlepszą jakość zasilania audio, widziałem zasilacz „on-line” z podwójną konwersją dostarczający zasilanie do płyty DAC MSB z 140 femtosekundami zamontowany na nim zegar. Był częścią systemu o nazwie „The Beast” http://www.msbtech.com/products/serverComp.php?Page=dac5home

Cupacoffee
2015-08-14 14:23:12 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Może pochodzić z zasilacza USB, musi być wygładzony lub dostarczony z zewnątrz. Użyłbym przedłużacza USB, wyciągnąłem zasilacz i podłączyłem go nie do pi, ale do własnego - zewnętrznego zasilacza.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...