Pytanie:
Niestandardowe oprogramowanie układowe na Raspberry Pi?
deepak
2013-03-03 19:26:30 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Czy istnieje sposób na używanie Raspberry Pi jako Arduino? Czyli bez systemu operacyjnego?

Po prostu podłącz go do portu USB komputera i pobierz na niego kod, a następnym razem, gdy Raspberry Pi uruchomi się, uruchomi ten program (w nieskończoność). Tak jak Arduino.

Kiedy wyszukałem w Google, jak używać Raspberry Pi jak Arduino, wszystko, co otrzymuję, to używanie GPIO Raspberry Pi, a nie coś, czego szukam.

To, co w końcu chcę zrobić, to stworzyć własny bootloader i system operacyjny „bare-bones” przy użyciu języka asemblera, C i ARMGCC. Więc potrzebuję sposobu wypalenia kodu na mojej tablicy.

Jak mogę to zrobić?

Dwa odpowiedzi:
chriga
2013-03-03 19:34:19 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Spójrz na lekcję Baking Pi - rozwój systemów operacyjnych . To lekcja tylko dla ARM, ale używa fragmentów C dla sterownika USB.

gdzie jest link do części sterownika USB, nie mogłem go znaleźć !! ale dzięki za odpowiedź rozwiązuje większość mojego problemu. ale czy jest sposób na uruchomienie bez karty SD?
Nie, nie ma możliwości uruchomienia komputera bez zainstalowanej karty SD, ponieważ oprogramowanie układowe karty znajduje się na karcie
@deepak: można go znaleźć na Githubie autora: https://github.com/Chadderz121/csud
@deepak Możesz uruchomić Pi 3 [bez karty SD] (https://www.raspberrypi.org/blog/pi-3-booting-part-i-usb-mass-storage-boot/), ale wszystkie inne Pis do tego momentu, w tym Zero W, trzeba odczytać plik „bootcode.bin” z karty SD. (Wszystko po tym może zejść [inne urządzenie] (https://www.raspberrypi.org/documentation/hardware/raspberrypi/bootmodes/), jeśli używasz wystarczająco nowego oprogramowania.)
nos
2013-08-03 04:50:36 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Przykłady gołego metalu oparte na Raspberry Pi ARM to kolejne dobre odniesienie. Najpierw musisz się dowiedzieć, jak działa Raspberry Pi, jak się uruchamia, co jest potrzebne do uruchomienia kodu bez istniejącego systemu operacyjnego itd. - plik README zawiera wiele informacji.



To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...