Pytanie:
Kiedy zostanie wypuszczony Model A?
Zoot
2012-07-20 18:21:26 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Rozumiem, że obecnie dostępna jest tylko wersja Model B Raspberry Pi. Jaka jest przewidywana data premiery wersji Model A?

Dlaczego chcesz mieć model A zamiast B?
@XAleXOwnZX, niższy koszt - co jest ważne, jeśli potrzebujesz ich kilku. mniejsze zużycie energii - jeśli zasilasz z baterii lub zbierasz energię
Do czego ich używasz? (po prostu ciekawy) czy to jest warte ograniczeń?
Brak Ethernetu nie jest wielkim ograniczeniem, jeśli dodasz klucz USB Wi-Fi.
@zoot czy istnieje klucz USB Wi-Fi o niskiej mocy?
@ThorbjørnRavnAndersen Całkiem sporo: http://elinux.org/RPi_VerifiedPeripherals#Working_USB_Wi-Fi_Adapters
@Zoot jak określić, który ze zweryfikowanych kluczy sprzętowych nie potrzebuje więcej mocy niż może zapewnić Pi?
@ThorbjørnRavnAndersen Niektóre wpisy na wykresie wskazują, że „Wymagany jest koncentrator USB z zasilaniem”, ale tak naprawdę nie wskazuje wyraźnie poboru mocy dla każdego wpisu.
@Zoot to może nawet nie wystarczyć. Zazwyczaj port USB może dostarczyć 5 W, ale porty USB Pi nie.
Dwa odpowiedzi:
Zoot
2013-06-12 20:41:26 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Pierwsze 12 płyt Raspberry Pi Model A zostało sprzedanych na aukcji w serwisie eBay podczas Świąt Bożego Narodzenia Dwunastu Pis w grudniu 2012 r., a dochód z nich został przeznaczony na różne organizacje charytatywne.

Adafruit rozpoczął sprzedaż modelu A 29 kwietnia 2013 r.

Model A + został ogłoszony i udostępniony do sprzedaży 10 listopada 2014 r.

Steve Robillard
2012-07-20 18:40:29 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nie ogłoszono jeszcze daty premiery modelu A. Nie spodziewałbym się, że Model A będzie dostępny, dopóki produkcja nie zacznie odpowiadać popytowi na Model B. Na podstawie wideo z wydarzenia Cambridge Raspberry Jam, które odbyło się w ubiegły weekend, oraz wywiadu wideo z Ebenem, wydaje się, że kamera może zostać wypuszczona przed model A.

http://www.raspberrypi.org/archives/1576

To zostało opublikowane przez Liz na forum Raspberry Pi w czerwcu 13.

„Wiem, że przynajmniej jeden producent planuje budowę wrześniową; wcześniej, jeśli uda mu się wcześniej wyczyścić swoje zaległości (ale zamówienia napływają w bezbożnym tempie, więc realistycznie rzecz biorąc, prawdopodobnie będzie to wrzesień ). A na pewno się wydarzy - wszyscy mamy umowę, aby upewnić się, że wszystko pójdzie zgodnie z planem - ale dotychczasowe zapotrzebowanie na B było tak dziwaczne, że wiele planów musiało zostać zmienionych lub porzuconych, aby uzyskać rzeczy działa tak dobrze, jak obecnie. Jesteśmy też świadomi, że to, co mamy w tej chwili, nie jest jeszcze optymalne. ”

http: // www. raspberrypi.org/archives/1389To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...