Pytanie:
Czy Pi Zero ma dwa porty USB OTG (dane przez PWR IN)?
patricktokeeffe
2016-10-25 06:27:01 UTC
view on stackexchange narkive permalink

This answer claims that both micro USB ports of the Raspberry Pi Zero can be used for OTG and that the PWR IN connector supports data transfer. As much as I want that to be true, I can't find a single other resource supporting this claim.

To the contrary:

  • these answers explain that the Pi A/B do not support OTG over the power port because data pins are unconnected; presumably the same is true for the Pi Zero?
  • in this thread at the Pi Forums, user rpdom states:

    You can't kill the Zero by plugging the power into the data USB socket. It will work fine like that. You can't use the power socket for data though.

So, is it true or false the PWR IN port supports data transfer? Please don't respond without details and evidence to back up your answer.


I expect the answer is 'of course not' but I would love to be surprised. And, yes, I plan to fix that one answer if/when it's proven wrong.

Edited to clarify title

Hmm. Po prostu podłączyłem przecięty, zdjęty kabel micro USB do każdego portu i przeprowadziłem testy ciągłości. Miałem nadzieję, że linie danych w gniazdku będą połączone ze sobą lub może połączone z ziemią. Niestety nie ma tam kości - nic nie jest połączone z niczym innym. Najlepszy dowód, jaki mogę wymyślić, że nie ma połączenia danych w gnieździe zasilania, jest poszlakowy: [są płytki testowe] (http://hackers.gallery/841/misc/raspberry-pi-zero-pad-probing) dla D + (PP22) i D- (PP23) w gnieździe USB i brak dla gniazda zasilania.
Myślę, że źródło sprzecznych informacji („ta odpowiedź”, które być może zostało przegłosowane tylko za * wydawanie się * spójne i zbadane) jest pojedyncze, a jeśli przejrzysz referencje, nie potwierdzają one twierdzeń. Innymi słowy, może być tylko jedna osoba na planecie, która to powiedziała, i najprawdopodobniej jest to spowodowane własnym nieporozumieniem.
Jeden odpowiedź:
jdonald
2017-10-27 10:49:30 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Czy to prawda czy fałsz, że port PWR IN obsługuje przesyłanie danych?

Jak wskazaliście, fałsz.

Prosimy nie odpowiadać bez szczegółów i dowodów potwierdzających odpowiedź.

Możesz zobaczyć, że port micro-USB w lewym górnym rogu nie ma linii dla danych USB, podczas gdy ten w dolnym rzędzie obsługuje OTG.

Dziękuję Ci! Zaktualizowałem link ... i przepraszam za opóźnienie.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...