Pytanie:
Jak zainstalować FreeNAS
yglodt
2017-07-20 23:39:04 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Czy FreeNAS można zainstalować na Raspberry Pi 3?

JEST to możliwe, jeśli używasz http://www.freenas.org/blog/freenas-0-7-2-6694-sabanda-released/ Oprogramowanie 130Mb + BOOT to dobra praca na 128 MB pamięci RAM
zawiera 4 dyski 4Tb przez USB i bootowanie z karty SD = potrzeba trochę konfiguracji, ALE będzie działać to Super Cloud Disk Storage przez sieć + konfiguracje DDNS dla domeny
Jeden odpowiedź:
Aurora0001
2017-07-21 00:26:43 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Myślę, że jest mało prawdopodobne, aby Pi działało dobrze, jeśli w ogóle, z FreeNAS.

Zwróć uwagę na zalecenie na ich stronie pobierania:

Nowy zalecany rozmiar urządzenia rozruchowego to 8 GB. FreeNAS 11 wymaga 8 GB pamięci RAM do prawidłowego działania.

Raspberry Pi 3 ma 1 GB pamięci RAM. Wydaje się więc, że ten wymóg nie jest spełniony i jak dotąd nie wygląda świetnie dla FreeNAS.

obarthelemy forum Raspberry Pi również sugeruje, że ponieważ FreeNAS jest zbudowany na wariancie BSD , to również może być problematyczne:

Tak, możesz używać Pi jako serwera NAS.

Ale nie FreeNAS per se: FreeNAS jest zbudowany na smaku BSD, a nie Linuksa, i, o ile wiem, nie planuje się portów żadnego * BSD w ogóle, ani FreeNAS w szczególności.

Więc będziesz musiał zbudować swój NAS od zera , ze zwykłej dystrybucji Linuksa, która wymaga trochę więcej pracy. Ponadto Pi nie ma bardzo dobrych I / O (wszystko przechodzi przez pojedynczy port USB2, nawet w modelu B), więc nie oczekuj wysokiej wydajności ani dużej pojemności. Wszystko poza 1 dyskiem (tylko USB2) i 2-3 użytkowników będzie bardzo niepewne.

Zauważ, że zostało to napisane w 2011 roku dla oryginalnego Pi, a nie dla Pi 3. Wsparcie dla BSD wydaje się lepszy teraz w 2017 roku, więc to, czy nadal jest to problem, czy nie, jest czymś do zbadania.

MakeUseOf napisał przewodnik dotyczący konfigurowania NAS używając Samby, co może być łatwiejsze do naśladowania niż próba zmuszenia Pi do korzystania z FreeNAS, gdy prawdopodobnie nie jest to odpowiednie.

Jeśli chcesz zobaczyć, dlaczego używanie Pi jako NAS może nie być najlepsze pomysł, możesz przeczytać Raspberry Pi 2 kontra Synology NAS na subreddicie DataHoarder.

Dzięki za odpowiedź. W pełni zdaję sobie sprawę, że Pi absolutnie nie jest idealne dla FreeNAS. Mam wolne Pi siedzące w pobliżu i chciałem zagrać z FreeNAS, aby sprawdzić, czy spełnia moje wymagania, więc zainstalowanie go na tym Pi byłoby przydatne.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...