Pytanie:
Przenieś 16 GB SD NOOBS Raspbian na 64 GB Micro SD, aby uzyskać nowy B +
mrmrw
2014-07-18 17:25:07 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Uaktualniam do Raspberry Pi B +. Oto moje obawy:

 • Mam RASPBIAN przez NOOBS na pełnowymiarowej karcie SD o pojemności 16 GB.
 • Jak umieścić to na karcie Micro SD o pojemności 64 GB?
 • raspi-config NIE obsługuje rozszerzania partycji, jeśli zainstalowałeś przez NOOBS, więc nie mogę po prostu DD karty na inną, a później rozszerzać przez raspi- config.

Niektóre z moich przemyśleń na temat rozwiązania problemu.

 1. DD jest niedostępny Ponieważ NOOBS nie obsługuje zmiany rozmiaru partycji przez raspi-config . Czy jest inny sposób na rozszerzenie?
 2. Czy mogę wykonać kopię zapasową tar i przywrócić ją? Czy muszę ponownie zainstalować Rasbian Fresh i wyodrębnić smołę na sobie? Jeśli przywrócę to w ten sposób, w jaki sposób mogę upewnić się, że rzeczy, które usunąłem z Raspbian, również zostaną usunięte, a nie zrzucę na niego po prostu wielu rzeczy?
 3. Czy jest jakaś sposób na zamontowanie nowej karty MicroSD na moim oryginalnym Pi za pomocą adaptera USB, a następnie sklonowanie jej na zamontowanym MicroSD za pomocą adaptera? rpi-clone jest uważany za ponieważ to również nie obsługuje NOOBS (Człowieku, nienawidzę, że użyłem NOOBS, myślałem, że to tylko nowa obsługiwana metoda - a nie metoda „zablokowana na tej samej karcie na zawsze”)
 4. Czy mogę uruchomić RASPBIAN na moim nowym B + na swoim MicroSD (tym razem bez NOOBS!), a następnie połączyć go z moim oryginalnym modelem B z SD i jakoś RSYNC z B do B +? Jak upewnić się, że to pozostanie bootowalne i ktoś ma jakieś doświadczenie z odpowiednimi poleceniami?

Naprawdę NAPRAWDĘ byłbym wdzięczny za pomoc. Nigdzie nie widziałem rozwiązania i spędziłem cały wczorajszy dzień na googlowaniu i przeszukiwaniu tych forów.

Uwaga: mam dostęp do komputerów stacjonarnych Debian / Ubuntu / Mint / Mac, jeśli są użyj.

Mój obecny plan ....

 1. Zapisz nowy RASPBIAN na karcie micro-SD, aby był poprawnie podzielony na partycje i miał dysk FAT etc
 2. Włóż kartę micro-SD przez czytnik USB SD do działającego Pi
 3. Sformatuj partycję RASPBIAN na pustej karcie micro-SD, pozostawiając tylko partycję FAT
 4. DD z mojej partycji noobs RASPBIAN na moim oryginalnym SD do micro-SD przez adapter
 5. Umieść micro-sd w nowym B + i miej nadzieję na najlepsze
 6. Jeśli się uruchomi, miej nadzieję, że użyj raspi-config, aby rozszerzyć partycję (ponieważ teraz nie będzie to już NOOBS)

Czy to powinno działać? Czy to się uruchomi?

Pamiętasz, że to zmienia się z NOOBS-Raspbian na zwykły-Raspbian ... czy można to w ogóle zrobić ?!

Nie widzę nikogo, kto kiedykolwiek coś osiągnie to kiedykolwiek wcześniej ...

Nie możesz przenieść noobsa z Raspbian na zwykły Raspbian, nie możesz tego zrobić z żadnym systemem operacyjnym. Spowoduje to po prostu bałagan, prawdopodobnie uruchomi się, ale będzie się zawieszał i wariował. Po prostu „DD” z karty 16 GB, którą masz, do karty 64 GB i postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami. Po tym uruchomi się dobrze. Powodzenia i witamy w sieci Raspbery Pi. Prosimy o głosowanie na dobre odpowiedzi.
Zgadzam się z twoim komentarzem na temat NOOBS. Nie jest to łatwiejsze i to tylko strata 2 GB. Zrobiłbym nową instalację Raspbian i skopiowałbym do twojego katalogu / home / pi. Trzeba przyznać, że będziesz musiał ponownie zainstalować wszystkie programy. PS Zgadzam się z komentarzem ppumpkin o gparted. PPS Nie jest to proste, ale nie widzę powodu, dla którego nie mógłbyś skopiować większości katalogów systemowych (poza `/ etc / fstab`). Do skopiowania użyłbym `rsynch`.
Trzy odpowiedzi:
thomas
2015-11-13 21:30:28 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Przeniosłem się z karty 8GB na 16GB.

 1. sdformatter, sformatuj nową kartę
 2. win32diskimager odczytaj starą kartę, napisz nową kartę
 3. gparted (iso) przenosząc swap maksymalnie w prawo (nie w lewo, jak napisano powyżej) i maksymalizuj partycję główną.
Davie Brown
2016-05-20 01:08:20 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Właśnie pomyślnie przeszedłem z 6-gigabajtowej instalacji NOOBS na 64-gigabajtową kartę. Moja instalacja nie miała partycji wymiany. Oznaczało to, że inne odpowiedzi tutaj nie dostarczyły mi potrzebnych informacji.

Kroki, które wykonałem:

 1. Skopiowałem kartę 6 GB na kartę 64 GB postępując zgodnie z tym przewodnikiem. Krótkie podsumowanie znajduje się poniżej:

  • Włożyłem kartę 6 GB do mojego Maca.
  • Utworzono obraz płyty tej karty.
  • Włożyłem kartę 64 GB do mojego Maca.
  • Skopiowałem obraz płyty na kartę 64GB.
 2. Uruchomiono GParted Live z USB na komputerze z systemem Windows.

 3. Postępowałem zgodnie z tym przewodnikiem, aby edytować partycje za pomocą GParted.

Dołączyłem główne punkty z przewodnika po edycji partycji za pomocą GParted poniżej:

Uwaga: nie napotkałem błędów podczas używania. Upewnij się, że odmontowałeś partycje, zanim spróbujesz tego.

Wybierz partycję oznaczoną USTAWIENIA - Kliknij prawym przyciskiem - Zmień rozmiar / Przenieś, Przy zmianie rozmiaru / Przenieś - Przeciągnij pasek od lewej do Kliknij prawym przyciskiem myszy Zmień rozmiar / Przenieś.

Wybierz rozszerzony System plików (kolor niebieskozielony) - Kliknij Zmień rozmiar / Przenieś, Przy zmianie rozmiaru / Przenieś - Rozwiń pasek od lewej do prawej - Kliknij Zmień rozmiar / Przesuń.

Wybierz partycję oznaczoną jako root - Kliknięcie prawym przyciskiem - Zmień rozmiar / Przenieś, Przy zmianie rozmiaru / Przenieś - Rozwiń pasek od lewej do prawej - Kliknij Zmień rozmiar / Przenieś.

Wybierz partycję oznaczoną jako USTAWIENIA - Prawe kliknięcie - Zmień rozmiar / Przenieś, Przy zmianie rozmiaru / Przenieś - Rozwiń pasek od prawej do lewej - Kliknij Zmień rozmiar / Przenieś.

Kliknij Zastosuj wszystkie operacje na pasku zadań, aby zastosować zmiany.

Brakujące informacje o tym, „jak skopiowałeś kartę”, ponieważ nowa osoba może pomyśleć, że samo kopiowanie plików będzie działać. To prawdopodobnie nie będzie. NOOBS zawiera narzędzie do tworzenia kopii zapasowych, które można skopiować na inną kartę. Czy tego właśnie używałeś, czy używałeś czegoś innego dla Linuksa za pośrednictwem terminu? W przeciwnym razie łatwo było podążać.
Zaktualizowano w celu uwzględnienia szczegółów dotyczących kopiowania karty.
Byłbym wdzięczny za odpowiedź, jak to zrobić za pomocą wiersza poleceń.
Piotr Kula
2014-07-18 18:13:41 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jeśli masz dostęp do pulpitu Ubuntu lub innego Linuxa, sugerowałbym użycie gparted , ale możesz też pobrać dysk live gparted - nagraj go i uruchom z niego.

Po skopiowaniu 16GB na kartę SD 64GB, uruchom gparted lub uruchom gparted i kiedy będzie gotowy włóż kartę SD 64GB Obrazy pokazują zmianę rozmiaru z małego do 8GB max przed automatyczną zmianą rozmiaru - proces jest taki sam

enter image description here

 1. PIERWSZY KROK to przeniesienie partycję wymiany do końca karty.
  1. Wybierz SWAP i kliknij zmień rozmiar / przenieś.
  2. Powinieneś móc wizualnie przeciągnąć partycję do skrajnej lewej strony. (upewnij się, że NIE zmieniasz jej rozmiaru przez pomyłkę)
  3. Akceptuj
 2. Kliknij partycję systemową, a następnie ponownie wykonaj opcję zmiany rozmiaru / przenoszenia.
  1. Tym razem przeciągniesz prawą krawędź partycji, aby zmienić jej rozmiar. najbardziej po prawej stronie.
  2. Akceptuj
 3. Kliknij zastosuj
  1. Pozwól mu działać ...

Kiedy to zrobisz, włóż kartę SD do PI i uruchom ją!

gparted to naprawdę świetne narzędzie do zmiana rozmiaru i zarządzanie partycjami.

Łał! Naprawdę to doceniam. Na pewno spróbuję tego popołudnia i zdam relację, żeby powiedzieć, jak sobie radzę. Słyszałem, że NOOBS używał dziwacznego systemu partycji, ale myślisz, że to powinno działać? Wielkie dzięki.
Moim pierwotnym planem było zainstalowanie nowego zwykłego Raspbian, pozostawienie jego grubego dysku w spokoju, ponowne sformatowanie pustej partycji Raspbian, DD na mojej oryginalnej partycji Raspbian, zaktualizowanie fstab na teraz skopiowanej partycji na Raspbian (więc zamiast tego montuje nowe numery partycji) , uruchom go i użyj raspi-congig, aby rozszerzyć system plików. Korzyści z tej metody (jeśli w ogóle działają) to to, że wychodzę z NOOBS. Ale twoja metoda jest znacznie prostsza. Czy uważasz, że metoda, którą proponuję w tym komentarzu, działałaby chociażby przy próbie opuszczenia NOOBS?
Spróbuj najpierw tego. NOOBS różni się sposobem, w jaki się rozwija i robi dziwne rzeczy. Ale koniec dnia partycja `ext4` jest taka sama, po prostu zmień jej rozmiar. Nie zadzieraj z partycją `FAT`, ponieważ zawiera ona sektory rozruchowe i informacje o rozruchu. Tak długo, jak FAT jest kopiowany sektor do sektora, wszystko będzie w porządku, inne partycje nie mają znaczenia, ponieważ zostaną zamontowane przez cokolwiek je montuje (zapomniałem nazwy)
dpkg --get-selections wyświetli listę aktualnie zainstalowanych pakietów. Następnie możesz apt-get zainstalować tę samą listę w nowej konfiguracji.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...