Pytanie:
Zainstaluj golang w łatwy sposób
fodma1
2014-12-12 19:20:34 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Chciałbym używać Pis z Raspbianem do uruchamiania kodu Go. W tym celu lubię napisać łatwy i szybki przewodnik konfiguracji od momentu wymazania karty SD. Podczas opracowywania zainstalowałem Go on the Pis za pomocą tego przewodnika. Ma pewne wady, ale działa dobrze. Moim jedynym problemem jest to, że musimy zainstalować mercurial tylko do klonowania źródeł: hg clone -u default https://code.google.com/p/go $ HOME / go Instalacja mercurial na Pi jest naprawdę powolny. Chciałbym zapytać, jak to obejść (nie ma problemu, jeśli nie zbuduję go ze źródła).

Cztery odpowiedzi:
Arjan
2016-05-04 01:42:12 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Od wersji Go 1.6 (luty 2016 r.) dostępny jest do pobrania oficjalny pakiet ARMv6. Tak więc, jeśli Twoje Raspberry Pi ma ARMv6 lub v7 (patrz cat / proc / cpuinfo | grep ARM ), po prostu zrób coś takiego jak:

 wget https://storage.googleapis.com/golang/go1.6.2.linux-armv6l.tar.gz sudo tar -xzf go1.6.2.linux-armv6l.tar.gz -C / usr / localsudo chgrp -R staff / usr / local / goexport GOROOT = / usr / local / goexport PATH = "$ PATH: $ GOROOT / bin" 

Powyższe jest szybkie i mniej uciążliwe niż budowanie 1.5+ ze źródła:

Aby zbudować Go 1.x, dla x ≥ 5, konieczne będzie już zainstalowanie Go 1.4 (lub nowszego) w $ GOROOT_BOOTSTRAP.

goldilocks
2014-12-12 21:13:48 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jest już kompilator go, np. raspbian, który można znaleźć za pomocą apt-cache search golang . Wygląda na to, że jest to wersja 1.0.2.

Witryna, do której jesteś podłączony, zawiera wstępnie skompilowane paczki z wersją 1.3.3 dostępne dla pi. Wystarczy pobrać odpowiedni plik - jest to jasno wskazane.

Umieść archiwum w / usr / local i:

 tar -xzf go.1.3.3.linux-arm ~ multiarch-armv6-1.tar.gz 

Spowoduje to utworzenie katalogu go ; plik README najwyższego poziomu odnosi się do zawartości jako źródła go, ale jeśli zajrzysz do katalogu bin , zobaczysz tam prekompilowany plik wykonywalny go . Aby było to ogólnie przydatne, musisz umieścić je w $ PATH . Dodaj plik do /etc/profile.d o nazwie go.sh z jedną linią:

 export PATH = / usr / local / go / bin: $ PATH 

Jeśli jest już zainstalowane narzędzie go, to teraz je zastąpi. Nie jestem użytkownikiem go, więc nie wiem, czy potrzeba więcej, ale jeśli zajrzysz do katalogu doc , jest tam wiele rzeczy, w tym install.html plik.

kolejne +1 dla sudo apt-get install golang
rob
2014-12-12 20:55:24 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Powinien być tak prosty jak

 sudo apt-get install mercurial 

Istnieją inne pakiety Mercurial, które można znaleźć za pośrednictwem

 sudo apt-cache search mercurial 
d4v3y0rk
2020-07-06 20:52:14 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Oto bardzo łatwy sposób na zainstalowanie najnowszej wersji Golang dla twojego Raspberry PI.

Znajdź znacznik najnowszej wersji wydania, pobierz pakiet i zainstaluj go

 export GOPKG = "$ (curl -s https://api.github.com/repos/golang/go/git/matching-refs/tags/go | grep ref | grep -v url | grep -v beta | tail -1 | awk -F \ / {'print $ 3'} | sed 's / ", //')" wget https://golang.org/dl/$GOPKG.linux- armv6l.tar.gzsudo tar -C / usr / local -xzf $ GOPKG.linux-armv6l.tar.gzrm $ GOPKG.linux-armv6l.tar.gz 

Skonfiguruj powłoka

 # for zshecho PATH = $ PATH: / usr / local / go / bin >> $ HOME / .zshrcecho GOPATH = $ HOME / golang >> $rcs HOME /. HOME / .zshrc 

Napisałem to w poście na mojej stronie internetowej dla łatwego odniesienia: Golang na Raspberry PI (najłatwiejsze)To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...