Pytanie:
Nie uruchamia się, tylko czarny ekran
Thomas Anthony Cuschieri
2013-04-13 18:24:53 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Niedawno zainstalowałem Debiana 7.0 (Wheezy) na karcie SD o pojemności 32 GB, ale jak dotąd Raspberry Pi nie mógł się uruchomić. Zastąpiłem elf , bin files , etc ... i monitor otrzymuje teraz odpowiedź, ale nie ma ekranu startowego - jest po prostu pusty.

Kiedy go włączam, zapala się czerwona lampka, a następnie na początku miga krótko zielona lampka i proces się kończy. Próbowałem używać różnych kabli i zasilaczy, ale nadal nic się nie udało.

Używam zasilacza 5 V 1 A, który według opinii powinien współpracować z Raspberry Pi.

Jedynym możliwym problemem jest to, że używam karty SD, którą dał mi kolega. Jest nowy, ale nigdy wcześniej nie widziałem tej marki i uważam, że prawdopodobnie to jest przyczyną usterki. Napisałem do niego Wheezy za pomocą czytnika wbudowanego w moim laptopie Packard Bell, który działa w systemie Windows 7.

Zamówiłem nową kartę SD z preinstalowanym wydaniem wheezy i mając nadzieję, że to załatwi sprawę, ponieważ słyszałem, że niektóre wbudowane czytniki kart nie nadają się do zapisywania dysków startowych.

Jakie jest rozwiązanie mojego problemu?

Czy mógłbyś określić, ile widzisz zielonych mignięć diody „OK”? Czy to tylko jeden, czy może więcej? Dokładna liczba jest bardzo ważna. Poza tym, czy ta zielona dioda jest tak jasna jak czerwona dioda?
Jak łączysz się z monitorem? Czy używasz VGA?
Ten problem został rozwiązany dla mnie, formatując moją kartę SD i umieszczając plik obrazu raspberry pi z powrotem na karcie SD. Możesz wypróbować mniejszą kartę. Największy, z jakim miałem szczęście, to 16 GB w oryginalnym modelu.
Osiem odpowiedzi:
meisenstadt
2013-04-14 17:04:08 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Dla wielu nowicjuszy problemem niekoniecznie jest karta SD / instalacja, ale raczej komunikacja z monitorem (jak słusznie pyta Eric Wilson powyżej). Wiele osób ponownie używa starego monitora „VGA” (lub podobnego, SVGA, XVGA) ze złączem VGA typu PC, a następnie używa „adaptera” HDMI-VGA. ALE są z tym „problemy”, które wymagają edycji pliku config.txt , aby wymusić na wynikach prawidłowy format.

Oczywiście nie mogę być pewien, że to to twój problem, dlatego musimy wiedzieć, jakiego rodzaju monitora używasz. Mimo to nazwij to „zgadywanym przypuszczeniem”, ale musisz poszukać „Raspberry Pi HDMI to VGA”, gdzie znajdziesz mnóstwo ludzi z podobnymi problemami i różnymi rozwiązaniami. To przytłacza wiele osób i naprawdę zasługuje na coś w rodzaju „ostrzeżenia zdrowotnego” - monitory mają różne wymagania, a ustawienia wymagają przyzwyczajenia.

Wskazówka 1: jeśli musisz edytować ten plik config.txt , prawie na pewno łatwiej będzie to zrobić z powrotem na komputerze, edytując bezpośrednio z karty SD. JEDNAK będziesz chciał użyć prawdziwego edytora tekstu, który będzie poprawnie obsługiwał podziały linii, ponieważ Linux i Windows robią to inaczej, zwykły Notatnik może zepsuć twoje pliki, więc będziesz chciał użyć narzędzia takiego jak `` Notepad ++ '', które można pobrać z internetu.

Wskazówka 2: Jest dyskusja na ten temat w miejscu, o którym możesz nie myśleć - na Amazon, gdzie ludzie komentują kable HDMI na VGA i udzielenie przydatnych porad dotyczących ustawień Raspberry Pi, np. http://www.amazon.co.uk/gp/aw/review/B0088K7QUQ/RE81S534DQ1CR/ref=aw_cr_RD64E946QD7M8?cursor=3&sort=rd

Wskazówka 3: Tutaj znajduje się podstawowa dyskusja na temat problemu z HDMI do VGA: http://www.raspberrypi.org/phpBB3/viewtopic.php?p=269212

i zawiera sugestię edycji pliku config.txt i UN-COMMENT drugiej z następujących dwóch linii, gdy je znajdziesz (tj. USUŃ symbol komentarza '#' jako pierwszy znak ), co wymusi wyjście na większość monitorów VGA, aczkolwiek w bardzo 'rozszerzonym' rozmiarze, 640x480, ale przynajmniej pozwoli Ci działać:

  # odkomentuj, jeśli otrzymasz brak obrazu na HDMI dla domyślnego „bezpiecznego” modehdmi_safe = 1  

Wskazówka 4: Tutaj w przypadku wymiany stosu znajduje się dokładniejsza dyskusja na temat różnych ustawień monitora: https://raspberrypi.stackexchange.com/tags/config.txt/info

Wskazówka 5: Więcej ciekawej dyskusji, w tym jak znaleźć odpowiednie wartości dla twojego monitora, na http://elinux.org/RPi_config.txt#Which_values_are_valid_for_my_monitor.3F

Wszystkiego najlepszego - jeśli będę miał trochę czasu, mogę spróbować podać więcej przyjazna dla użytkownika dyskusja na temat tego bólu głowy.

Pozdrawiam i daj nam znać.

-Mar c

Pozdrawiam wszystkich, którzy doradzili, że podłączyłem się teraz do telewizora przez HDMI i nadal widzę pojedynczy błysk zielonego, ale teraz dostaję tylko wielokolorowy ekran?
Gdyby to był problem, czy nie zobaczyłby więcej niż tylko jeden zielony błysk?
Jeśli chodzi o twoją wskazówkę 1, odkryłem, że możesz użyć dowolnego edytora tekstu w systemie Windows do edycji config.txt, RPi będzie tolerować podziały linii CR LF w tym pliku. EG, zwykły NotePad jest w porządku, NotePad ++ lub inne, które zachowują tylko zakończenia linii LF, nie są specjalnie potrzebne.
d586
2014-01-14 08:56:49 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Proponuję wypróbować inny (wyższy prąd) zasilacz (PSU). Zauważyłem (co dziwne), że dostarczony zasilacz nie był wystarczający w zależności od tego, czy monitor był podłączony, czy nie.

Ponownie zainstalowałem NOOBS i wszystko było w porządku.

user6923
2013-04-14 06:18:18 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Chciałbym spróbować nowej karty i zacząć od Raspbian „wheezy” z http://www.raspberrypi.org/downloads

myślę, że to będzie najlepsza opcja lol
meisenstadt
2013-04-17 16:54:24 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Możesz zapoznać się z następującym artykułem (punkt 2 w szczególności o monitorach): Raspberry Pi 'Gothcas' i nowe porady dla kupujących

Mike McKay
2013-05-15 05:55:06 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Miałem dokładnie ten sam problem - tylko pojedynczy zielony błysk i nic poza lampką zasilania. Stało się to z dwoma różnymi dystrybucjami, które wypróbowałem. Potem przeczytałem, że nowsze wersje Pi - ta z podwójną pamięcią RAM - nie działały z niektórymi obrazami. Tak więc otrzymałem najnowsze stąd: http://www.raspberrypi.org/downloads i zadziałało. Mam nadzieję, że to pomoże.

Gippeumi
2013-10-13 04:15:35 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jeśli migała zielona dioda LED, nie ma problemu z połączeniem z kartą SD.

Czy podłączyłeś monitor i włączyłeś go przed włączeniem Raspberry Pi? Raspberry Pi nie obsługuje podłączania podczas pracy HDMI. Więc jeśli podłączysz lub włączysz monitor po włączeniu zasilania Raspberry Pi, zobaczysz czarny ekran.

Redman
2014-01-02 06:11:45 UTC
view on stackexchange narkive permalink

To właśnie robi moje Raspberry Pi, tylko moje nie jest zielone, tylko czerwone. Jedyne, co mogę zasugerować, to użycie NOOBS.

rubo77
2015-12-09 00:30:29 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Otwórz zawartość karty SD na komputerze i poszukaj pliku config.txt . Edytuj ten plik i zakomentuj wszystkie linie, które nie zawierają # już na początku.

Spowoduje to, że Ubuntu użyje tylko domyślnych ustawień do wszystkiego.

Umieść kartę SD w swoim Pi i ciesz się;)To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...