Pytanie:
Lokalna sieć Wi-Fi bez internetu
sisko
2015-04-07 15:03:49 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Bez zwykłej wygody domowej skrzynki Wi-Fi, Czy istnieje sposób na utworzenie / włączenie lokalnego połączenia Wi-Fi między Raspberry pi a urządzeniami mobilnymi?

I Myślę o projekcie, który będzie wykorzystywał Raspberry pi do hostowania danych, do których można uzyskać dostęp za pomocą wielu urządzeń mobilnych, takich jak telefony i pady. Jednak projekt będzie realizowany w krajach, w których domowy internet jeszcze nie istnieje.

Możesz dostać niedrogie routery Wi-Fi - być może z drugiej ręki. Nie muszą być podłączone do internetu.
Chociaż ma kontrowersyjną nazwę Pirate Box, tworzy lokalną sieć, z którą urządzenia mogą łączyć się przez Wi-Fi. http://piratebox.cc/faq
Możesz skonfigurować pi jako router (jak mówi joan, nie muszą być online i mogą być szczytem własnego łańcucha pokarmowego), ale myślę, że jest to niewłaściwe narzędzie do tego zadania, ponieważ możesz uzyskać rzeczywisty router, który będzie działał lepiej w tej samej cenie, a pi jest nieco ograniczona WRT rzeczywista karta wifi. Chyba że musisz łączyć go ze złożonym serwerem (w ten sposób pi będzie działać lepiej niż tani router); ale po prostu „przechowywanie danych” nie jest tym. Routery zwykle mają do tego celu gniazdo USB i jakieś oprogramowanie NAS.
Dziękuję wszystkim za wspaniałe komentarze. Pomyślałem, że wspomnę, że zamierzam używać PI jako serwera dla strony internetowej dostępnej przez localhost. O ile to możliwe, okazjonalny dostęp do internetu będzie niezbędny do aktualizacji
Jak zauważyli inni, jest to absolutnie coś, co możesz zrobić. Używam RPi A + jako punktu dostępu Wi-Fi do kontrolowania 5 RPi B i 2B do testowania sieci. Właśnie skończyłem tydzień testów z różnymi RPis znajdującymi się ok. 30 m od siebie i działało całkiem dobrze. Jednym z ograniczeń RPi mogą być adaptery, które można uzyskać. Jeśli zależy Ci na szerokim zasięgu, mały adapter nano nie wystarczy (i może nie obejść się za rogiem budynku). Istnieją adaptery USB z większymi antenami, ale anteny wyglądają na kruche. Jeśli chcesz * dobrego * zasięgu, poszukaj routera z bardziej elastycznymi opcjami anteny.
Spóźniam się trochę, ale jednym z problemów, które napotkałem wybierając tę ​​trasę, jest to, że nie można połączyć bardzo wielu urządzeń naraz. Trudno mi było wyjść poza 10 urządzeń podłączonych jednocześnie w moim przypadku.
Jeden odpowiedź:
jeje
2015-05-16 18:24:50 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Odpowiedź brzmi: tak, wystarczy postępować zgodnie z instrukcją: http://raspberrypihq.com/how-to-turn-a-raspberry-pi-into-a-wifi-router/

Zgodnie z [naszą polityką dotyczącą odpowiedzi zawierających tylko linki bez informacji] (http://meta.raspberrypi.stackexchange.com/q/842/5538), jeśli ten post nie zostanie zredagowany tak, aby zawierał informacje, które mogą stanowić odpowiedź minimalny, za 48 godzin zostanie przekonwertowany na Wiki społeczności, aby ułatwić jej poprawianie przez społeczność.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...