Pytanie:
Jak skonfigurować Wi-Fi z Raspbian „wheezy”
user151324
2013-06-08 21:20:18 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Próbowałem skonfigurować Wi-Fi z moim Raspberry Pi Model A (co oznacza, że ​​obecnie nie mam połączenia z Internetem), uruchamiając Raspbian 2013. Próbowałem kilku rzeczy, aby skonfigurować moje WiFi, ale żadna z nich nie działała:

Podejście ręczne:

http://learn.adafruit.com/adafruits-raspberry-pi-lesson-3-network-setup/setting-up-wifi- with-occidentalis

To spowodowało błędy podczas rozruchu i nigdy nie byłem w stanie połączyć się z Internetem.

Podejście GUI:

http://learn.adafruit.com/adafruits-raspberry-pi-lesson-3-network-setup/setting-up-wifi-with-raspbian

Moja flaga sieci to WEP i ma hasło, ale wpa_config nigdy o nie prosiłem i nie mogłem się połączyć.

Próbowałem kilku innych podejść, ale wszystkie doprowadziły do ​​tych 2 podstawowe podejścia ...

Używam karty Wi-Fi Tenda USB, która jest kompatybilna z moim Pi, a moja sieć jest siecią WEP z hasłem. Jakieś sugestie? Dzięki!

To, czego użyłem: http://www.ronnutter.com/raspberry-pi-adding-wifi-wpawpa2-using-wpa_cli/. PS byłoby pomocne, gdybyś opublikował zawartość `/ etc / network / interfaces`, której użyłeś w podejściu ręcznym
@Gerben Dziękuję za sugestię, zrozumiałem mój problem, ale dzięki!
możliwy duplikat [Jak automatycznie ponownie połączyć WiFi?] (http://raspberrypi.stackexchange.com/questions/4120/how-to-automatically-reconnect-wifi)
@coding_corgi czy mógłbyś zamieścić swoje rozwiązanie jako odpowiedź, jeśli znalazłeś swój problem?
@coding_corgi Czy mógłbyś zamieścić swoje rozwiązanie jako odpowiedź? Staramy się, aby ta strona była równa, a to pomoże!
Jeden odpowiedź:
Fred
2014-03-04 04:59:38 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Obie te metody są oparte na WPA. Jeśli twoja sieć naprawdę korzysta z WEP, to jest to nieco inny proces. Spróbuj edytować plik /etc/wpa_supplicant/wpa_supplicant.conf i dodać coś takiego:

  network = {ssid = "static-wep-test" key_mgmt = NONE wep_key0 = "abcde" wep_key1 = 0102030405 wep_tx_keyidx = 0 priority = 5}  

Jeśli to nie zadziała, możesz spróbować skonfigurować je ręcznie z wiersza poleceń za pomocą narzędzia iwconfig:

  iwconfig wlan0 essid „MyNetwork” key „s: password”  

Usuń „s:”, jeśli klucz WEP jest kodem szesnastkowym, a nie hasłem w postaci ciągu znaków. (W przykładzie wpa_supplicant użyj "" jako hasła i bez kodu szesnastkowego.)

I had the same issue, however, if you're using a "string" for your key (rather than hex) you can simply change /etc/network/interfaces to the following (you don't need to bother with the wpa_supplicant at all) `auto loiface lo inet loopbackiface eth0 inet dhcpauto wlan0allow-hotplug wlan0iface wlan0 inet dhcpwireless-essid your-SSIDwireless-key s:yourpasswordstring`


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...